Aha! – Romance za korunu

Středa je tentokrát filmy takřka přehuštěna. Svou troškou do mlýna přispěje i deník Aha!, který plánuje na 28. května 2008 film Romance za korunu za částku 41,- Kč.

Film, který je některými označován za jeden z nejhorších titulů naší kinematografie a který se pokusil představit „obyčejný“ život hvězd české pop-music, například Karla Gotta s buřtem na Václaváku nebo Jirku Schellingera v klubu SSM. Slepenec písniček zazpívaných slavnými osobnostmi (nejen) tehdejší kultury. Mladičká sestra své starší a obsazovanější herecké „kolegyně“. A asi nejzajímavější objev – kdo že to hrál hlavní roli (a odkud ho známe dnes)?

Film líčí první schůzku mladičkých učňů, Pídi a Maruny, a neuvěřitelné příhody, které prožijí během jednoho večera a noci. Počáteční nedorozumění zaviní, že se Píďa shodou okolností stane společníkem několika oblíbených hvězd naší tehdejší populární hudby, a je mu tak umožněno zblízka nahlédnout do zákulisí jejich práce. Najednou je z něj klikař – šťastně se zamiluje, cizí lidé mu neustále nutí stokoruny a kam přijde, tam někdo slavný zpívá.

Žánr: Hudební
Země původu: Československo
Rok vzniku: 1975
Délka: 93 minut
Premiéra v kinech ČR: 1. října 1975
Režie: Zbyněk Brynych
Scénář: Zbyněk Brynych, Vladimír Kalina
Produkce: František Milič
Hudba: Karel Svoboda
Kamera: Emil Sirotek
Společnost: Filmové studio Barrandov – Výrobní skupina Miloše Brože
Natáčeno: Praha

Hrají: Eric Pardus (Píďa), Miroslava Šafránková (Maruna), Tomáš Stengl (Vašek), František Hanuš (řidič volhy), Karel Augusta (muž v herně), Petr Nárožný (vrchní), Valerie Chmelová (konferenciérka), Oscar Gottlieb (konferenciér), Ludmila Roubíková (kuchařka), Renata Mašková (učnice), Zuzana Cimlerová (učnice), Dana Homolová (učnice), Šárka Nováková (učnice), Karel Bláha (zpěvák), Pavel Bláha (učeň), Roman Hájek (učeň), Rudolf Kuchař (učeň), Petr Mandel (učeň), Miroslav Pražák (učeň), Rudolf Cortés, Karel Gott, Naďa Urbánková, Helena Vondráčková, Jiří Schellinger, Jana Pragerová, Vladimíra Wackenreuterová (učnice), Alena Zelinková (učnice), Igor Petrovič (učeň), Miroslav Pražák (učeň), Milan Růžička (učeň), Martin Vilt (učeň), orchestr Ladislava Štaidla, orchestr Františka R. Čecha, Country beat Jiřího Brabce, Sedm Strýců

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: česky pro neslyšící
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3
Bonus: Filmografie (Erik Pardus, Miroslava Šafránková, Tomáš Stengl, František Hanus, Karel Augusta, Petr Nárožný, Zbyněk Brynych), Fotogalerie, Rozhovory (Erik Pardus, František Ringo Čech, Oscar Gottlieb)