DVD edice magazín speciál – Modigliani

V edici DVD edice magazín speciál nebudou vycházet jen levná akční béčka a horrory, jak by se mohlo na základě předchozích titulů zdát. Film Modigliani je jedním z těch, které osloví i náročnějšího diváka. Cena 49,–.

Film vypráví o soupeření italského malíře Modiglianiho s jeho největším rivalem Pablem Piccasem. Oba dva se rozhodnou zúčastnit se pařížské výstavy a namalují velkolepá plátna. S vítězstvím je spojena nemalá suma peněz. Vyhrát ale může jen jeden. Který z nich to bude? Piccasovu manželku ztvárnila modelka českého původu Eva Herzigová.

Elsa Zylbersteinová, která hrála především ve francouzských filmech byla nadšená, že může hrát větší roli v anglickém filmu. Přestím se objevila ve filmu Jefferson v Paříži nebo v britském dramatu Metroland s Christianem Balem a Emily Watson. Hlavní roli modernistického malíře hrál ve filmu herec Andy Garcia, který byl hostem loňského mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Mimochodem, malíř Modigliani, resp. jeden jeho údajný obraz, je také ústředním motivem filmu Tetovaný. Hlavní postava filmu je ztvárněna hercem Andy Garciou, o kterém jsme nedávno psali v souvislosti s vydáním DVD Ztracené město, ve kterém rovněž hrál a navíc ho i sám režíroval.

Žánr: Drama
Země původu: USA / Francie / Německo / Velká Británie
Rok vzniku: 2004
Délka: 128 min
Hrají: Andy Garcia, Omid Djalili, Peter Capaldi, Udo Kier, Miriam Margolyes, Elsa Zylberstein
Režie: Mick Davis

Zvuk: česky DD 2.0, anglicky DD 2.0
Obrazový formát: 4:3
Titulky: české
Bonusy: trailer

Příbuzné texty:

• Co vyjde na DVD v lednu 2008