Reflex – Neobyčejná zvířata – DVD 2

Vydavatelství Hollywood Classic Entertainment za podpory Reflexu ve čtvrtek 14. ledna 2010 na pulty vyslalo z produkce BBC za 49,- Kč 2. DVD třídílné kolekce Neobyčejná zvířata.

Poznejte další skutečně úžasná zvířata.

Tato poučná, často vtipná a naprosto fascinující série pokračuje v objevování zvířat, která se vydělují od dalších svého druhu díky svým mimořádným a jedinečným schopnostem. Přesvědčte se sami, že některá zvířata jsou mnohem chytřejší než samotní lidé!

DVD obsahuje 5 dílů:

1. Pes matematik (22:41)

Maggie je sedmiletá teriérka, která umí počítat. Dokáže sčítat, odčítat, násobi i dělit! Tento díl se pokusí odpovědět na otázku, co se vlastně skrývá za její dovedností.

2. Kočičí klavírista (22:41)

Nora, kočka klavíristka, je něco jak Mozart v kočičím světě. Jako nalezenec se dostala k nové majitelce, která učí hru na klavír. Během jejích lekcí začala Nora sama zkoušet hrát na klavír…

3. Geniální prasátko (22:51)

Prasátko Nellie se odmalička odlišovalo od ostatních a brzy poté, co jej začali noví majitelé cvičit, se stalo hvězdou. Jsou jeho kousky pouze výsledkem důsledného výcviku, nebo si uvědomuje, co přesně dělá?

4. Delfíní sonar (22:41)

Delfín Milo dokonale ovládá svůj sonar a dokáže lokalizovat objekty pouze pomocí jeho zvukových vln. Milovy vynikající schopnosti pomáhají i odborníkům ke studiu a lepšímu pochopení techniky echolokace.

5. Nejodvážnější kůň (22:41)

Koně jsou většinou pokládáni za snadno vyplašitelná zvířata, která se nevyznačují žádnou zvláštní odvahou. Policejní kůň Kenny je ale jiný. Nebojí se ani zásahů uprostřed rozzuřených davů a je statečným pomocníkem.

Žánr: Dokument

Rok vzniku: 2007 – 2008

Země původu: Velká Británie

Původní název: Extraordinary Animals

Délka: 116 minut

Režie: William Hicklin, Virgina Quinn, Mike Reilly

Produkce: Dan Chambers, Justine Kershaw, Barbara Lee, Mick Kaczorowski

Společnost: Animal Planet / Blink Films UK / BBC

Vypravěč: William Shatner

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný