Video Domácí Kino – Bojovník

Tak jestliže jsem si nedávno povzdechl, že už moc klasických časopisů s DVD nezůstalo v té podobě, v jaké se původně „proslavily“ vydáváním příbalů, dnes jsem sám sebe usvědčil z klamu. Vedle aktuálního Filmagu se totiž včera, 22. května 2008, na pultech objevilo už červnové číslo časopisu Video – domácí kino, které za cenu 195,– Kč obsahuje DVD s filmem Bojovník.

V roce 1997 už byl Johnny Depp světová hvězda, ale zároveň byl také jakýmsi symbolem nezávislých režisérů. Točil filmy, které by mu dnes, v době kapitána Jacka Sparrowa, asi neprošly a náramně si to užíval. Herecká škatulka mu však nestačila a tak se rozhodl zasednout na druhou stranu kamery a natočil Bojovníka. Pokud po něm sáhnete v naději, že vás čeká další rodinná zábava plná akce, humoru a zmutovaných pirátů, raději si to rozmyslete.

Bojovník vypráví příběh mladého indiána Raphaela, který skončil tak neslavně, že by si kvůli tomu snad i Vinetou prostřelil hlavu svou stříbrnou puškou. Nedávno ho propustili z vězení, ke sklence něčeho ostřejšího má rozhodně blíž, než k novému zaměstnání, práci nemá a zdá se, že v nejbližší době mít nebude a svou rodinu vychovává v komunitě podobně postižených zoufalců. S manželkou a dvěma dětmi žije ve starém přívěsu, do kterého není ani zavedená voda a všude okolo to vypadá, jako kdyby se Raphael propadl do pekla a někdo mu to zapomněl říct. Raphael je však rozhodnutý něco s tím udělat.

Šance Raphaelovi svitne s příchodem pana McCarthyho. Nabídka je jednoduchá, lákavá a smrtící. Raphael dostane 50 tisíc dolarů na ruku, pokud se nechá umučit před kamerou. Snuff videa jsou poctivý byznys a peníze dostane Raphaelova rodina, spolu s nějakým rozumným vysvětlením o příčině smrti. Se zálohou v kapse tak začíná poslední týden Raphaelova života. Co udělá? Jak utratí peníze? Řekne to někomu?

Žánr: Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1997

Délka: 119 minut

Světová premiéra: 10. května 1997 – Franice, Filmový festival Cannes

Původní název: The Brave Režie: Johnny Depp

Scénář: Gregory McDonald, Paul McCudden, Johnny Depp, D.P. Depp

Produkce: Diane Batson-Smith, Charles Evans Jr., Buck Holland, Carroll Kemp, Jeremy Thomas

Hudba: Iggy Pop

Kamera: Vilko Filac, Eugene D. Shlugleit

Společnost: Jeremy Thomas Productions, Acappella Pictures, Brave Pictures, Majestic Films International

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA / Ridgecrest, Kalifornie, USA

Hrají: Johnny Depp (Raphael), Marlon Brando (McCarthy), Marshall Bell (Larry), Elpidia Carrill (Rita), Frederic Forrest (Lou starší), Clarence Williams III (otec Stratton), Max Perlich (Lou mladší), Luis Guzmán (Luis), Cody Lightning (Frankie), Nicole Mancera (Marta), Floyd ‚Red Crow‘ Westerman (Papa), Pepe Serna (Alessandro), Lupe Ontiveros (María), Alexis Cruz (Heyman), Chuck E. Weiss (Whizzy, divný chlápek v kanceláři), Buck Holland (vedoucí skautu), Iggy Pop (muž, co jí ptačí nohu), Tricia Vessey (Louisovo děvče 1), Tricia Peters (Louisovo děvče 2), Jack Polick (Bartholomew Ender), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: 16:9

Bonus: upoutávka