ABC – City Life Deluxe

Dnes v úterý 19. ledna 2010 se s logem časopisu ABC a serveru topcd.cz objevila další z počítačových her za 49,- Kč, tentokrát je to City Life Deluxe.

 

City Life je budovatelsko-ekonomická simulace, která hráči nabízí možnost budovat svoji vlastní metropoli na fiktivních i skutečných pozemcích. V zásadě se jedná o zcela tradiční hru ala SimCity, v níž hráč postupně buduje město, láká do něj nové obyvatele, vytváří jim pracovní příležitosti, buduje místa určená pro zábavu i vzdělání, stará se o jejich bezpečí, kontroluje dopravní situaci, zkrátka snaží se o to, aby město tak nějak fungovalo a rostlo.

 

 

Do jisté míry originálním a zcela určitě hlavním poznávacím znakem City Life jsou však vztahy mezi jednotlivými třídami obyvatel, kterých je celkem 6. Jde o to udržovat mezi jednotlivými skupinami obyvatel rovnováhu a snažit se příliš nemíchat ty, které se nesnášejí. Určitě není moudré vymezit pozemky pro nejchudší vrstvu ve čtvrti, kterou obývají bohatí a slavní.

 

 

City Life obsahuje jak hlavní kampaň složenou z úkolových misí, kde hráč musí pro postup plnit daná kriteria, ale také sand-box mód. V něm si zase hráč může stavět a experimentovat prakticky donekonečna. Pokud jej to ovšem bude bavit. Hra je postavena na interně vyvinutém 3D enginu, který umožňuje volně zoomovat až na chodník, nebo sledovat město z oblak. Samozřejmostí je 360 stupňová rotace kamery, která se hodí hlavně při snaze a zachycení některého z pěkných momentů, jako je například východ slunce se siluetami mrakodrapů v popředí. Tyto momentky si pak hráč může uložit a vytisknout jako pohlednice.

 

Deluxe verze navíc obsahuje:

 

– Více než 100 nových budov včetně několika známých, jako například Bílý Dům, Eiffelova věž, Kremelský palác, Socha Svobody a další

– Editor k vytváření nových budov

– Možnost importu a následného přehrávání vlastních skladeb v MP3 formátu během hry 

Minimální konfigurace : 

– Windows 2000, XP, Vista[32bit]

– procesor 1500MHz

– 4 GB volno na disku

– DVDROM

– grafická karta s 256MB RAM (GeForce 4Ti / Radeon 8000)