Reflex – Neobyčejná zvířata – DVD 3

Vydavatelství Hollywood Classic Entertainment za podpory Reflexu přináší ve čtvrtek 21. ledna 2010 závěr trilogie z produkce BBC za 49,- Kč s názvem Neobyčejná zvířata.

Poznejte další skutečně úžasná zvířata.

Tato poučná, často vtipná a naprosto fascinující série pokračuje v objevování zvířat, která se vydělují od dalších svého druhu díky svým mimořádným a jedinečným schopnostem. Přesvědčte se sami, že některá zvířata jsou mnohem chytřejší než samotní lidé!

DVD obsahuje 5 dílů:

1. Šimpanzí superstar (22:41)

Panzee je šimpanzice, jejíž vlohy šokují i vědce. Nejen, že rozumí více anglickým slovům než kterýkoliv jiný šimpanz na světě, ale umí také komunikovat se svými lidskými pečovateli a rozumí základům ekonomiky.

2. Chlupatí superhrdinové (22:41)

Krysy jsou považovány za špinavé a nebezpečné. Jejich inteligence však skýtá nečekané možnosti. V Tanzanii vycvičili krysy k určování pacientů s TBC a vyhledávání min v zemi. Ve Velké Británii využívají dalších chlupatých hrdinů – fretek – aby se dostávali na těžko přístupná místa.

3. Holubí wi-fi (22:51)

Už po tisíciletí jsou využívány schopnosti holubů navracet se na stejná místa k přenosu nejrůznějších zpráv. Dodnes však zůstává zahaleno tajemstvím, jak to dělají. Tento díl se pokusí odpovědět na otázku, v čem spočívá brilantní holubí navigace.

4. Havran rozumbrada (22:41)

Čtyřletý havran Ellias fascinuje vědce svou úžasnou inteligencí a kreativitou. Vyvinul si chytré strategie na ochranu své potravy, dokazuje značný smysl pro humor, a dokonce se naučil používat počítač.

5. Záchranáři se studeným čumákem (22:41)

Poznejte psy se skutečně záslužnými schopnostmi. Labrador Saxon umí rozpoznat stopy hořlavin ve spálených budovách. Novofundlák Bilbo pomáhá svému pánovi zachraňovat životy u nebezpečných břehů Cornwallu. Kolie Orson má zase výjimečné schopnosti nalézt lidi zasypané lavinou.

Žánr: Dokument

Rok vzniku: 2007 – 2008

Země původu: Velká Británie

Původní název: Extraordinary Animals

Délka: 114 minut

Režie: William Hicklin, Virgina Quinn, Mike Reilly

Produkce: Dan Chambers, Justine Kershaw, Barbara Lee, Mick Kaczorowski

Společnost: Animal Planet / Blink Films UK / BBC

Vypravěč: William Shatner

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný