Pondělní Aha! s DVD – Doblba

Aha! střídá žánry od pamětníků k naučným cyklům, ale pondělí 26. května 2008 sází na další z novějších českých filmů za 41,– Kč, tentokrát Doblba!, černou barevnou komedii, kterou už jsme mohli shlédnout i televizně.

Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami.

Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Hrobka sice není nic povzbudivého, ale zpeněžit se dá velmi výhodně. Jen to chce malý podfuk na právoplatného dědice. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí.

Pokud se chcete o tomhle zvláštním filmu dočíst víc a podrobněji, máte i další možnosti.

Žánr: Komedie
Země původu: Česká republika
Rok vzniku: 2005
Délka: 112 min.
Premiéra v kinech ČR: 29. září 2005
Režie: Petr Vachler
Scénář: Jan Stehlík, Petr Vachler
Produkce: Jaroslav Kučera, Aleš Týbl, Petr Vachler
Hudba: Roman Holý
Kamera: Petr Hojda
Společnost: Vachler Art Company, Česká televize
Natáčeno:

Hrají: Jaroslav Dušek (Karel Muk), Petr Čtvrtníček (Robert Muk), Marek Daniel (Pavel Muk), Vlasta Dušek (Josef Muk), Věra Křesadlová (Anna, Karelova matka), Tomás Hanák (Manuel), Pavla Tomicová (Sára), Lenka Krobotová (Tereza, Karelova žena), Martin Zbrožek (José), Nella Boudová (Věra, Robertova žena), Valerie Vachlerová (Valinka, dcera Karla Muka), Tomáš Matonoha (Dr. Čepek), Olga Schmidtová (babička), Gabriela Filippi (Ester ve varieté), Ondřej Trojan (policista), Ester Geislerová (taxikářka), Lejla Abbasová, a další

Údaje o DVD (vydavatel Bonton-Centrum českého videa):
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky
Titulky: česky, anglicky
Obraz: 16:9