PB Publishing – Zítřek nikdy neumírá

PB Publishing přináší v pondělí 25. ledna 2010 třetí film s agentem 007 a za 77,- Kč bude ke koupi Zítřek nikdy neumírá. Jen jediný muž může odvrátit III. světovou válku. A v úvodu nás čeká efektní zničení stíhačky domácí výroby L-39 Albatros…

Svět je opět na pokraji války. Poté, co James Bond zabrání jaderné katastrofě, když těsně před explozí řízené střely "odveze" z místa, kde pašeráci obchodují se zbraněmi, stíhačku s jadernými hlavicemi, je vyslán do čínských vod, aby pátral po vraku britské fregaty Devonshire. Z její paluby zmizel smrtící náklad.

 

Albatros

 

Podezření padá na čínské letectvo, ve skutečnosti ale britské plavidlo potopila pomocí vrtného torpéda neviditelná loď tiskového magnáta Elliota Carvera, který si tak sám vyrábí trháky na titulní stránky svých celosvětově úspěšných novin. To je však pouhý začátek jeho ďábelského plánu. Carver chce totiž vyprovokovat válku mezi Čínou a Británií, protože to teprve bude ten pravý trhák na titulní stranu, navíc se mu tak konečně podaří proniknout na čínský mediální trh, který jediný zatím odolává jeho nadvládě.

 

 

V Hamburku naváže James Bond kontakt se svojí bývalou milenkou Paris, která se poté, co ji Bond opustil, provdala právě za Elliota Carvera. Přes chladné přijetí ho dostane na stopu podlostí svého manžele, ale za tuto informaci a noc s Bondem draze zaplatí. Je zabita nájemným vrahem Dr. Kaufmannem, který poté čeká v hotelu Atlantis, aby zabil i Bonda – ale Bond zabije jeho.

 

 

Bond se zmocní vysílače GPS, kterým Carver zmátl navigační přístroje Devonshiru a navedl loď do čínských vod. Přesune se do Vietnamu a podaří se mu odchýlenou potopenou loď najít.

 

 

Pomocnici získá v čínské agentce Wai Lin, která pracuje na stejném případu. Zpočátku pracují na vlastní pěst, a jen se na svých misích potkávají, později, když je Carver dopadne, jsou nuceni začít spolupracovat. Jsou chyceni pravou rukou Eliota Carvera Stamperem a přepraveni do Saigonu.

 

 

Zde připoutáni k sobě želízky uniknou z Carverova mrakodrapu, kde je měla čekat dlouhá a bolestivá smrt (Carver nezapomněl, jak mu Bond "vylepšil" zahájení celosvětového satelitního vysílání, když v nejlepším vypnul proud).

 

 

Zjistí, že do všeho je zapleten také čínský generál Čeng, který se chce zmocnit vlády nad Čínou. Podaří se jim vypátrat Carverovu neviditelnou loď, ze které se Carver dvěma raketami, vypálenými na čínskou a anglickou flotilu, chystá rozpoutat válečný konflikt. Tentokrát má opravdu naspěch, protože noviny se zprávou o vypuknutí války už se tisknou.

 

 

Jenže tu jsou ještě Bond s Way Lin, kterým se podaří proniknout na palubu, způsobit zmatek a upozornit obě flotily na hrozící nebezpečí. Překazí Carverovy plány a zničí jeho i neviditelnou loď…

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1997

Délka: 119 minut

Původní název: Tomorrow Never Dies

Světová premiéra: 12. prosince 1997 – Velká Británie, Island

Kinopremiéra v ČR: 1. ledna 1998

Režie: Roger Spottiswoode

Námět: Ian Fleming

Scénář: Bruce Feirstein

Produkce: Barbara Broccoli, Anthony Waye, Michael G. Wilson

Hudba: původní David Arnold, ostatní – Sheryl Crow, Frank Denson, Mitchell Froom, Alex Gifford, David McAlmont

Kamera: Robert Elswit

Střih: Michel Arcand, Dominique Fortin

Kostýmy: Lindy Hemming

Společnost: Danjaq / Albert R. Broccoli’s Eon Productions Limited / Metro-Goldwyn-Mayer / United Artists

Natáčeno: Velká Británie / Německo / Thajsko / Francie / USA / Mexiko

Hrají: Pierce Brosnan (James Bond), Jonathan Pryce (Elliot Carver), Michelle Yeoh (Wai Lin), Teri Hatcher (Paris Carverová), Ricky Jay (Henry Gupta), Götz Otto (Stamper), Joe Don Baker (Jack Wade), Vincent Schiavelli (Dr. Kaufman), Judi Dench (M), Desmond Llewelyn (Q), Samantha Bond (slečna Moneypenny), Colin Salmon (Charles Robinson), Geoffrey Palmer (admirál Roebuck), Julian Fellowes (ministr obrany), Terence Rigby (generál Bukharin), Cecilie Thomsen (profesorka Inga Bergstromová), Nina Young (Tamara Steelová), Daphne Deckers (PR slečna), Colin Stinton (Dr. Dave Greenwalt), Al Matthews (vrchní seržant), Mark Spalding (kapitán neviditelné lodě), Bruce Alexander (kapitán HMS Chester), Antohony Green (důstojník HMS Chester), Christopher Bowen (komandér Richard Day HMS Devonshire), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

Obraz: barevný 16:9 (2,35:1)

Bonus: ?