Eusebius – Zprávař

V nové řadě společnosti Eusebius s hrdým názvem Super film by se měla objevit komedie Zprávař v úterý 26. ledna 2010 za 49,- Kč. Hýří tunami fórů, vtipu, humoru, legrace a srandy. S večerními zprávami se hlásí Ron Burgundy!

Will Ferrell hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970.

Sedmdesátá léta 20. století. Zprávy na čtvrtém kanálu televize v San Diegu jsou mimořádně úspěšné svou nápaditostí a zbožňují je diváci všech společenských skupin kromě Wese Mantootha, šéfa konkurenční stanice. Tým zprávařů zahrnuje sportovního reportéra Champa Kinda, meteorologa Bicka Tamlanda, reportéra v terénu Briana Fantana a především Rona Burgundyho, který čte zprávy a je nejen hvězdou celého zpravodajství, ale skutečnou televizní celebritou.

Jejich sehraná parta kromě práce také společně popíjí, užívá si divokých mejdanů a žádnou sukni, která se objeví na obzoru, nenechá v klidu. Ronův soukromý život je však osamělý a jeho jediným přítelem je jeho roztomilý a mimořádně chytrý pes Baxter. Navíc šéf Ed Harken Ronovi oznámí, že jeho tým dostane novou posilu. Krásnou, ambiciózní a ráznou zpravodajku Veroniku Corningstoneovou.

Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Ani jeho kolegům se vůbec nelíbí představa, že by nějaká ženská měla narušit jejich čistě pánský klub a tak ji obdaří poznámkami o jejích přednostech a pokusí se ji neomaleně balit.

Jenže Veronica, inteligentní mladá žena, která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní, jejich neotesané pokusy hravě odrazí. Neodbytný Ron nakonec dosáhne jejího souhlasu se schůzkou, ta však dopadne poněkud jinak, než si Ron představoval.

Zamilují se totiž do sebe, což se záhy ukáže jako komplikace, protože zatímco se sbližují, ve studiu se schyluje k válce, která jejich nadějný vztah ohrožuje. Veronica se totiž nehodlá smířit s tím, že by měla mít na starosti jen čistě ženské záležitosti. Míří ke čtení hlavních zpráv, což je přímý útok na Ronovu pozici. Vypukne hotová válka!

Podle diváků velmi praštěná komedie podle skutečných událostí, kde jako skutečnost nevypadá vůbec nic a kde všechno stojí a padá na představiteli hlavní role.

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004

Délka: 91 minut

Původní název: Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Světová premiéra: 9. července 2004 – USA

Režie: Adam McKay

Scénář: Will Ferrell, Adam McKay

Produkce: Judd Apatow, David B. Householter, Shauna Robertson, David O. Russell

Hudba: Alex Wurman

Kamera: Thomas E. Ackerman

Střih: Brent White

Kostýmy: Debra McGuire

Společnost: DreamWorks Pictures SKG / Apatow Productions / Herzog-Cowen Entertainment

Natáčeno: Kalifornie, USA

Hrají: Will Ferrell (Ron Burgundy), Christina Applegate (Veronica Corningstoneová), Paul Rudd (Brian Fantana), Steve Carell (Brick Tamland), David Koechner (Champ Kind), Fred Willard (Ed Harken), Chris Parnell (Garth Holliday), Kathryn Hahn (Helen), Fred Armisen (Tino), Seth Rogen (horlivý kameraman), Paul F. Tompkins (MC), Danny Trejo (barman), Scot Robinson (číšník z Tino), Ian Roberts (režisér), Darcy Donavan (žhavá blondýnka), Renee Weldon (štíhlá bruneta), Jerry Minor (basista z Tino), Holmes Osborne (ředitel), Charles Walker (ochranka), Shira Piven (matka), Lili Rose McKay (dítě)a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 anglicky komentář, 5.1 česky, 5.1 polsky, 5.1 maďarsky

Titulky: česky, anglicky, polsky, maďarsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1 anamorf)

Bonus: Komentář k filmu (90:14, anglicky s anglickými, českými, polskými nebo maďarskými titulky); Nezdařené scény (7:36, anglicky s anglickými, českými, polskými nebo maďarskými titulky); Natáčení filmu Zprávař (9:30, anglicky s anglickými, českými, polskými nebo maďarskými titulky); Hudební video „Odpolední požitek“ (3:51, anglicky s anglickými titulky); Neuvedené scény (anglicky s anglickými, českými, polskými nebo maďarskými titulky); Filmové upoutávky (trailer: Jeho fotr, to je lotr!)