Filmag – Obávaný bojovník

Ve čtvrtek 22. května 2008 se na pultech objeví jeden z posledních mohykánů, pravidelný časopis s DVD přílohami, Filmag 5/2008. Za 99,– Kč bychom měli najít hned čtyři tituly – Obávaný bojovník, Zmizení, Smrtící spona, a nakonec tradiční Čtyři z tanku a pes, 8. DVD s díly 15 a 16.

Ale pěkně popořadě k filmům, se kterými jsme dosud tu čest neměli a padla o nich zatím jen sem tam zmínka. Takže ávaný bojovník – Huo Yuan Jia se už jako mladý chlapec snaží dosáhnout otcových kvalit v bojovém umění a dále dělat čest svému rodu. Otec sice není nadšený, ale synovým cílem je být nejlepší, což se mu po několika letech a spoustě soubojů podaří. Jeho pověst mistra bojových umění se šíří, ale roste i jeho pýcha. Poté, co v souboji zabije svého soupeře, krevní msta dopadne na celou jeho rodinu. Po této tragédii na sedm let zmizí, aby objevil pravý smysl boje. Idea vytvoření nového bojového stylu přitáhla neskutečné množství ostatních bojovníků a tak mohl vzniknout jeden z největších turnajů všech dob.

Film údajně vychází ze skutečného příběhu zakladatele nového druhu bojového umění v Číně, další podrobnosti o filmu třeba tady.

Žánr: Akční / Drama
Země původu: Hong Kong / USA
Rok vzniku: 2006
Délka: 105 min.
Původní název: Huo Yuan Jia / Fearless
Světová premiéra: 26. ledna 2006 – Hong Kong, Singapur, Taiwan
Režie: Ronny Yu
Scénář: Chris Chow, Chi-long To, Christine To
Produkce: William Kong, Philip Lee, Jet Li, Buting Yang, Ronny Yu
Hudba: Shigeru Umebayashi
Kamera: Hang-Sang Poon
Společnost: Beijing Film Studio, China Film Co-Production Corporation, China Film Group, Hero China International, Wide River Investments
Natáčeno: Šanghaj, Čína

Hrají: Jet Li (Huo Yuan Jia/Fok Yuen Gaap), Shido Nakamura (Anno Tanaka), Betty Sun (Moon), Yong Dong (Nong Jinsun), Hee Ching Paw (Hua Yuan Jiaova matka), Yun Qu (babička), Nathan Jones (Hercules O’Brien), Brandon Rhea (belgický bojovník), Anthony De Longis (španělský bojovník-šermíř), Jean Claude Leuyer (anglický boxer), Mike Leeder (rozhodčí Randall), Jon T. Benn (americký obchodník), John Paisley (anglický obchodník), Collin Chou (Hua Yuan Jiaův otec), Masato Harada (pan Mita), Zhigang Zhao (otec), Somrak Khamsing (thajský bojovník), Samantha Buck (novinářka), Ian Powers, Darren Richardson, Nan Sun (Yueci), Bobby White (Mita), Michelle Yeoh (slečna Yangová – scéna vystřižena), a další

Údaje o DVD (vydavatel MagicBox):
Zvuk: Dolby Digital 2.0 čínsky, 5.1 česky
Titulky: česky
Obraz: 16:9
Bonus: vypadá to, že nic