Páteční Šíp s DVD – Hercules a Amazonky

Poslední dobou jakoby filmovým společnostem docházela munice a čím dál častěji dochází na vydávání různých televizních produkcí a filmů, které se ani nepokoušejí uplatnit v kinodistribuci a jsou určený přímo pro videopůjčovny. Což samo o sobě ještě neznamená, že by film musel být špatný. V pátek 23. května 2008 by se měl v Šípu objevit TV film Hercules a Amazonky. Cena 42,– Kč.

Tři muži jdou lesem skrz lesy, když náhle slyší divné zvuky a podivné záblesky. Náhle jsou napadeni neviditelnými příšerami. Dva muži jsou zabiti a třetí utíká lesem.

Hercules se vrací do vesnice z jednoho ze svých dobrodružství a je přivítán lolausem. Ten mu sdělí, že se bude ženit a požádá ho, zda by mu nešel za svědka. Oba muži kráčejí lesem a nostalgicky vzpomínají, jak je to dlouho, co se neviděli. lolaus vypráví Herculovi a o své nastávající, která se jmenuje Ania. V tom uslyší na dívčí pláč ozývající se nedaleko obětního oltáře. Dívka jim vypráví, že monstrum zabilo jejího otce, když spolu obětovali bohyni. Hercules zkouší utišit dívku a ptá se, jak by jí mohl pomoci, ale ona se náhle přetransformuje v monstrum. Hercules mu usekne hlavu a myslí si, že je mrtvé. Společně s lolausem odchází, ale když se otočí, zjistí, že monstrum není mrtvé, ale v místě useklé hlavy mu narostly dvě nové hlavy. Toto monstrum je Hydra.

Pro příznivce tohhoto žánru stačí uvést, že jde o vynikající začátek jedné z nejlepších verzí Herculese. Kevin Sorbo je pro tuto roli perfektní a podává velký výkon. Bohyně Héra stále využívá nadpřirozených sil, aby zničila Herkula, levobočka svého muže Dia. Herkules se právě vydal na pomoc vesnici, sužované tajemnými neviditelnými monstry. Byl však zajat a dostal se do moci královny Amazonek Hippolyty. Dostane se z této smrtelné pasti?

Originální název: Hercules and the Amazon Women
Země původu: Nový Zéland, USA
Rok vzniku: 1994
Žánr: Fantasy, Dobrodružný
Režie: Bill L. Norton
Hrají: Kevin Sorbo, Anthony Quinn, Roma Downey, Lucy Lawless, Rose McIver, Michael Hurst, Lloyd Scott, Christopher Brougham, Timothy Lee, Kim Michalis, Maggie Tarver, John Steemson, Rose McIver, Jennifer Ludlam, Nick Kemplen, Jill Sayre, Murray Keane, Andrew Thurtell, Mick Rose, David Taylor, Vicki Burrett, Kristin Darragh, Fiona Mogridge, Margaret-Mary Hollins, Jeff Boyd, Simone Kessell a další.

Námět: Andrew Dettmann, Jule Selbo, Daniel Truly
Kamera: James Bartle
Hudba: Joseph LoDuca
Premiéra: 25. dubna 1994
Délka: 91 minut