DVD Edice magazín speciál – Jáma

Film Jáma (na festivalech známý jako Nemám strach), který byl zařazen do soutěžní sekce Berlinale v roce 2003, upoutá zejména skvělými hereckými výkony dětských i dospělých protagonistů. K vidění byl také ve stejném roce na 38. ročníku MFF v Karlových Vaerech v sekci Horizonty. Cena 49,–.

Píše se rok 1978. Jihoitalská vesnička Acque Traverse uprostřed horkého léta. Zatímco dusnem přemožení dospělí zůstávají mezi čtyřmi stěnami oprýskaných stavení, hrstka dětí se prohání v rozlehlých lánech zlatavého obilí. Jejich pozornost přitahuje osamocený polorozbořený dům na kopci, kde devítiletý Michele jednoho odpoledne objevuje vyschlou studnu. Začínající dobrodružství se nakonec ukáže nebezpečnější, než si kdy dokázala chlapcova bujná fantazie představit. V hrobovém tichu zapomenutého koutu světa je právě páchán strašlivý zločin. Michele se ocitá před nejdůležitějším rozhodnutím svého dosavadního života. Jak zabránit krutému bezpráví, do něhož jsou zapleteni i jeho nejbližší? Nejnovější Salvatoresův snímek, natočený podle stejnojmenného románu Niccola Ammanitiho, rozvíjí na ploše thrilleru příběh o ztrátě dětské nevinnosti a nedobrovolném vstupu do světa dospělých.

Originální název: Io non ho paura
Žánr: horor, thriler, drama
Země původu: Španělsko, Itálie, Velká Británie
Rok vzniku: 2002
Délka: 110 min.
Zvuk: dolby digital 5.1: anglicky, česky
Titulky: české

Režie:
Gabriele Salvatores
Hrají: Aitana Sanchez-Gijon, Dino Abbrescia, Giuseppe Cristiano, Mattia Di Pierro, Stefano Biase, Fabio Tetta, Riccardo Zinna, Suzy Sanchez