Špionky – DVD 1

Některé animované filmy se staly doslova kultovními. Také Špionky dnes jsou nepochybně pojmem, zejména díky televizním kanálům, které se na tento typ pořadů specializují, jako například Jetix (dříve Fox Kids). Špionky na DVD vycházejí 11. ledna 2008 prosince za cena 89,– Kč (99,– Sk).

Animáky už dnes dávno neplní jen roli kreslených pohádek pro večerníčky. Jsou součástí určitých subkultur a vyjdařovacím prostředkem pro sdělení pocitů mladé generace. Také žánry, které animovaný film obsáhl, se už nesoustředí výhradně na pohádky.

Stejně, jako dnešní generace kluků neprohání káču a nečte Káju Maříka, tak ani dnešní dívky už si nepíší do deníčku a nečtou Heidi děvčátko z hor. Staré hodnoty neplatí, vývoj jde rychle kupředu. Deníčky vystřídaly blogísky, holky si píšou přes ICQ a brouzdají po internetu a místo naivních románků se dívají třeba na Špionky. Tenhle seriál svým tempem a akčností spíše odpovídá duchu naší doby než třeba pohádky o Popelce či Sněhurce. Snad je to dobře, chtějí-li se dívky v dnešním dravém světě prosadit, nemůžou čekat že jim štěstí vypadne z oříšků nebo že jim snad budou pomáhat nějací trpaslíci.

Animák je nepochybně inspirován filmem Charlieho andílci, ovšem s tím rozdílem, že je určen pro teenagery nebo spíše teenagerky. Každopádně autoři se neberou moc vážně a celý seriál, který dnes čítá již 130 epizod je pojat se zřejmým nadhledem. Po animátorské stránce postavičky inspirovala japonská manga.

Clover, Alex a Sam byly obyčejné holky z Beverly Hills. Tedy alespoň do doby, kdy se nevědomky staly špionkami Světové organizace na ochranu lidstva WHOOP (World Organization of Human Protection). Když se vyskytne ve světě problém, šéf tajných agentů Jerry je vždycky zavolá a ony jen prosviští, ať už třeba kanály, metrem, odpadním košem, vysavačem, zkrátka čímkoliv, Jerry jim zadá jejich práci a Špionky jsou do akce.

Ve třech epizodách vás špionky zavedou do světa show businessu, do lyrobijské pouště a budou čelit problémům s novým šéfem. Ale pozor, jsou to špionky a to by v tom byl čert, aby se jim i tam něco nepřihodilo!!! A těšte se, špionky se opět vrátí…..

Ve svých misích po vzoru Jamese Bonda i Špionky používají mocné zbraně a super hi-tech hračky. Mezi ně patří například laserová rtěnka rezistentní proti vodě i gravitaci, dále náramkový skener, který umí nabourat jakýkoliv operační systém a vypadá jako běžná bižuterie. Nepostradatelný je i super potápěčský oblek, který už mnohokrát špionkám zachránil život například při skocích z helikoptéry do běsnícího oceánu.

Kdo jsou vlastně hlavní postavy seriálu? Pojďme si je ve stručnosti představit:

SAM – Samantha Simpson

Sam je nejchytřejší ze špionek, je také nejstarší a má ráda vědu. Všechno hned vyřeší a baví ji chodit do školy a na různé umělecké výstavy. Sam navštěvovala školu Jacka Filtona, ale teď je z kamarádkami na Beverlly Hills. Taky ráda sportuje a chodí nakupovat.

CLOVER – Clover Ewing

Clover je snad nejkreativnější ze špionek. Zbožňuje nákupy a hezké kluky. Nenávidí Mandy (spolužačka a bohužel i sousedka ze školy), která jí pořád dožírá. Do školy chodí jen kvůli školním klubům, rostleskávání a pohledným klukům. Jinak ji baví sportovat a 24. hodin se zkrášlovat.

ALEX – Alexandra Vazquez

Alex je blázen do sportů a to hlavně do fotbalu. Má smysl pro všechno roztomilé a to z ní dělá jedinečnou a dětinskou špionku. Její nejlepší kamarádka plyšová želvička Olí ji doprovází od malička na její cestě života. Nejraději má sladkosti a pizzu ke snídani. Je nejoddanější člen celé party špionek, ale všichni si z ní dělají legraci.

Vedlejší postavy:

Jerry

Je to zaměstnanec špionážní agentury WHOOP a učitel špionek. Je jako jejich druhý táta. Není zbytečně upovídaný, je to on, kdo dává špionkám úkoly a posílá je do nebezpečných misí a vybavuje je superzbraněmi. Občas jim pomáhá radou a pomáhá jim z nesnází a na konci každé akce jim řekne, jak si počínaly.

Obsah tohoto DVD:

Muzikantská záležitost

Clover se zamiluje do nového kluka v jejich střední škole v Beverly Hills. Imponuje jí, že hraje na kytaru, protože muzikanti ji vždycky něčím přitahovali. Sam, Alex a Clover vystupují jako předkapela nového hudebního idolu teenagerů – popové hvězdy Rickyho Mathise. Jejich úkolem je zjistit, čím dokázala tato nová superstar získat tolik fanoušků a čím je dokáže tak ovlivnit. Clover rázem zapomíná na kluka z jejich školy a stává se další obětí tajemného vlivu Rickyho Matise.

Královnou na jeden den

Clover, Alex a Sam jsou vyslány do Afrického státu Lyrobie aby pomohly ochránit tamnější královnu Tassaru, kterou se někdo pokusil unést prostřednivím antigravitačního pole. Zachránil ji Akim, do kterého se Clover okamžitě zamiluje. Aby mu mohla být nablízku, Clover se chopí příležitosti a převleče se za královnu Tassaru. Únosci zaútočí a unesou Clover a královninu sestru Makedu. Ve stopách záhadné látky, kterou zanechali na podlaze, se zjistí prach z meteorického kráteru, kde by se mohli únosci skrývat. Sam s Alex a Tassarou jedou ke kráteru, kde odhalí nečekané tajemství.

Nový Jerry

Sam, Alex a Clover lyžují v Alpách. Namísto aby si užívali lyžování, dostanou od Jerryho úkol. Mají zachraňovat kozy ohrožené lavinami speciální zbraní která každou lavinu rozpustí na louži vody. Po návratu jsou špionky opět vyrušovány Jerrym. Jerry vytkne Alex, že zaostává v učení a navrhne jí doučování významným vědcem, který je zaměstnancem špionážní centrály WHOOP. Po příchodu špionek do centrály však Jerry náhle zmizel. Byl nahrazen novým superagentem Macem Smitem, zatímco Jerry je údajně na penzi. Clover se do Maca samozřejmě okamžitě zamiluje (jak jinak). Nové mise špionek však probíhají záhadně. Několikrát se je někdo pokusí odstranit. Auto, které jim půjčil Mac vybuchne, naštěstí se ale špionky náhodou zachránily. Špionky se pokusí kontaktovat Jerryho, ale ten je na penzi, kde hraje golf. Špionky ale zjistí, že Jerry jim odpovídá ze záznamu – je to videosmyčka. Zdá se, že tu něco nehraje …

Žánr: animovaný, komedie, akční
Originální název: Totally Spies
Země původu: Francie, USA
Rok vzniku: 2001
Vytvořili a produkovali: Vincent Chalvon-Demersay a David Michel
Režie: Stephane Berry
Námět: Robert a Michelle Lamoreaux
Titulní melodie: Moonbaby (Miranda Cooper a Brian Higgins)
Hudební dohled: Rob Sutcliffe, Eye Industries
Režie zvuku: Jamie Simone
Produkce: Zoe Carrera, Nathalie Saint-Oy Ant
Animace: Yann Lequeux

Zvuk: polsky, česky, stereo
Obraz: barevný, 4:3
Délka: 75 minut
Formát disku: DVD5

Vyrobeno ve spolupráci s La Centre National De La Cinematographie & Procirep
© 2001 TF-1 Marathon Animation
Vydavatel: Mediaway s.r.o.