Edice Film X

Edice časopisu Reflex se mohla pyšnit tím, že v ní vycházely lepší filmové kousky ze světové kinematografie. První série začala vycházet 11.5.2006 v dvoutýdenním intervalu, velice brzy přešel vydavatel na třítýdenní interval, který byl ukončen 14.12.2006. Následovala menší pauza, ale 29.3.2007 došlo k obnovení tradice a opětovného nastavení 14denního intervalu.

Bohužel pokračování nemělo dlouhého trvání, bylo vydáno jen 6 filmů a 7.6.2007 došlo k uzavření této série. První série čítala celkem 18 velice zajímavých titulů, o většině z nich jste se mohli dočíst na našich stránkách. V této fázi byla nastavena cena na částku 184,– Kč, což v dané době byl počin velice zajímavý vzhledem k ceně novinek klasických vydavatelů. Bohužel v okamžiku, kdy se na trhu masově začaly objevovat příbaly novin v cenách kolem 40,– Kč, cena 184,– Kč byla dlouhodobě neudržitelná.

Nutno přiznat ke cti vydavatele, že se nechtěl vzdát zajímavého počinu a po krátké odmlce se v září 2007 objevila nová řada, nazvaná jednoduše Sběratelská edice II. Cena byla tentokráte nastavena na baťovskou cenu 99,– Kč. Číslování začalo opět jedničkou, a tentokráte vydavatel zvolil vydání 4 filmů v jeden den v intervalu jeden měsíc. Nutno podotknout, že tato série také nemá dlouhého trvání, vydávání vydrželo pouze do prosince 2007, takže účet řady II byl uzavřen na 16 filmech.

Podle posledních informací se však filmoví fanoušci můžou těšit na Sběratelskou edici III, která má navázat na předchozí úspěšné řady vydávané ve spolupráci týdeníku Reflex a Hollywood Classic Entertainment. Od února 2008 každý měsíc ve vybraných prodejnách denního tisku (zejména stánky PNS) bude opět v nabídce čtveřice snímků, které si měly získal trvalou přízeň diváků. Nejbližší tituly zatím nebyly oznámeny, cena zatím také není známa.