Forum Home Entertainment Czech – Koktejl

Forum Home Entertainment Czech chystá na pondělí 15. února 2010 další film z Kolekce pro ženy Koktejl za 99,- Kč. Žádný nemá nic – a přitom jsou všichni bohatí.

Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrátí do rodného Queensu. Velmi ambiciózní a velmi sebejistý mladík vždy snil o úspěšné kariéře, která by mu přinesla moc, vzrušení a rychlý profit. Jenomže ne všichni ambiciózní mladíci se vejdou na Wall Street, a po slibném začátku přijde studená sprcha.

 

Nabídky na v jeho očích lukrativní místa se zrovna moc nehrnou a tak když finanční situace není už nejrůžovější, vezme místo barmana v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne starší kolega Doug Coughlin a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat.

 

 

S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku, kde si víc vydělá a navíc se tolik nenadře. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana.

 

 

Jenže potom udělá Brian chybu, když podlehne Dougově životnímu postoji a stane se milencem starší, ale úspěšné a velmi bohaté manažerky Bonnie. Brzy si však uvědomí, že udělal chybu, a že Jordan byla tou pravou, tou, která ho může hodně naučit nejen o lásce a štěstí, ale dokonce i o něm samém. Jenže získat ji zpět zdá se nebude snadné.

 

Dle diváků upravená pohádka o Popelce – průměrný snímek o chudákovi, který ke štěstí (a rozumu) přišel. Vyšumělá limonáda… Ve své době dvě proměněné Zlaté maliny (Nejhorší snímek a Nejhorší scénář), Cruise „neproměnil" nominaci na Nejhoršího herce.

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 1988

Délka: 100 minut

Původní název: Cocktail

Světová premiéra: 29. července 1988 – USA

Režie: Roger Donaldson

Scénář: Heywood Gould

Produkce: Robert W. Cort, Ted Field, Daniel J. Heffner

Hudba: J. Peter Robinson

Kamera: Dean Semler

Střih: Neil Travis

Kostýmy: Ellen Mirojnick

Společnost: Interscope Communications / Silver Screen Partners III / Touchstone Pictures

Natáčeno: Jamajka / New York, USA / Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: Tom Cruise (Brian Flanagan), Bryan Brown (Doug Coughlin), Elisabeth Shue (Jordan Mooneyová), Lisa Banes (Bonnie), Laurence Luckinbill (pan Mooney), Kelly Lynch (Kerry Coughlinová), Gina Gershon (Coral), Ron Dean (strýc Pat), Robert Donley (Eddie), Ellen Foley (Eleanor), Andrea Morse (Dulcy), Chris Owens (voják), Justin Louis (voják), John Graham (voják), Richard Thorn (voják), Robert Greenberg (zprostředkovatel zaměstnání), Harvey J. Alperin (zprostředkovatel zaměstnání), Sandra Will Carradine (zprostředkovatelka zaměstnání), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 maďarsky, 2.0 turecky, 2.0 rusky

Titulky: anglicky, česky, polsky, maďarsky, hebrejsky, řecky, turecky, chorvatsky, slovinsky, rusky, bulharsky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný