Filmag horor – Smrtící spona

Tento týden by nás na pultech měl čekat nový Filmag Horor. Za cenu 35,– Kč je nám tentokrát 6. února 2008 nabízen titul Smrtící spona, vítězný film Avoriaz Fantastic Film Festival z roku 1986. Podle ceny lze soudit, že jde opět jen o samotné DVD bez papírové přílohy, která byla obvyklá u řady Filmag Extra, taktéž věnované hororu.

Detektivně laděna kombinace nahoty a krve v podání nejslavnějšího italského režiséra hororů Lucia Fulciho. Prestižní taneční akademie v New Yorku. Klidnou hladinu každodenní rutiny naruší brutální vražda mladé studentky, jejíž srdce bylo probodnuto ozdobnou sponou. Policie je bezradná, a tak se do vlastního pátrání pouští sama ředitelka taneční školy se svým přítelem. Rozplétaní klubka děsivých tajemství postupuje však příliš pomalu a vraždy přibývají.

Humorně působí porovnání vzhledu obálky DVD u nás a v zahraničí – kříčící dívčina je na jedné verzi vybavena jakýmsi modrým trikotem oproti původní tělové barvě. Hádejte, kdo má šanci vidět „víc“?

Pro mne skoro nejzajímavěji vypadá jméno autora hudby, je to opravdu ten Emerson z ELP!

Žánr: Thriller/Drama/Horor
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1984
Délka: 89 minut
Původní název: Murderock – uccide a passo di danza (Murder Rock – Dancing Death)
Premiéra: 1.1.1984

Režie: Lucio Fulci
Scénář: Gianfranco Clerici, Lucio Fulci, Roberto Gianviti, Vincenzo Mannino
Produkce: Augusto Saminito, Gabriele Silvestri
Hudba: Keith Emerson
Kamera: Giuseppe Pinori

Hrají: Olga Karlatos (Candice Norman), Ray Lovelock (George Webb), Claudio Cassinelli (Dick Gibson), Cosimo Cinieri (Lieutenant Borges), Giuseppe Mannajuolo (Professor Davis), Berna Maria do Carmo (Joan), Belinda Busato (Gloria Weston), Maria Vittoria Tolazzi (Jill), Geretta Geretta (Margie), Christian Borromeo (Willy Stark), Robert Gligorov (Bert), Carlo Caldera (Bob), Riccardo Parisio Perrotti (Steiner), Giovanni De Nava (Hotel Receptionist)
Údaje o DVD:
EcoDisc
Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky , česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL 16:9
Bonus: z naší nabídky