Vapet dětem – Malý zázrak

V sobotu 9.2. je s pomocí edice Vapet dětem možné rozhojnit sbírku animovaných filmů. Tentokrát je na řadě titul Malý zázrak, cena obvyklá, 38,– Kč. Seznam originálních „účinkujících“ vypadá zajímavě, najít ovšem nějaké dostupné informace o české verzi je úkol nadlidský. Jde o projekt, zaštítěný jménem nadace Christophera Reeva, distribuovaný společností 20th Century Fox a údajně první animák, věnovaný basebalu.

Počítačově animovaný film o chlapci Yankee Irvingovi, basebalovém fanatikovi, který se vydá na dlouhou a dobrodružnou cestu, aby našel kouzelnou baseballovou pálku, která byla ukradena z místního sportovního klubu. Na zahraničních webech je řeč o cti rodiny, touze stát se hrdinou, seznámení se sportovními supehvězdami z New York Yankees a pomoci při výhře ve světové sérii v roce 1932.

Žánr: Animovaný, Komedie, Dobrodružný, Sportovní
Země původu: Kanada, USA
Rok vzniku: 2006
Originální název: Everyone’s Hero
Premiéra v kinech: 15. září 2006
Režie: Christopher Reeve, Colin Brady, Dan St. Pierre
Námět: Howard Jonas
Scénář: Robert Kurtz, Jeff Hand
Produkce: Morris Berger, Stephen R. Brown, Kyle Clark, Jerry Davis, Janet Healy, John W. Hyde,
Igor Khait, Christopher Reeve, Dana Reeve, Ron Tippe
Hudba: John Debney
Kamera: Jan Carlee

Hrají (v tomto případě mluví): William H. Macy (Lefty Maginnis), Rob Reiner (Screwie), Brian Dennehy (Babe Ruth), Raven (Marti Brewster), Robert Wagner (Mr. Robinson), Richard Kind (Hobo Andy / Maitre), Jason Harris (Announcer), Jake T. Austin (Yankee Irving), Joe Torre (Yankees‘ Manager), Mandy Patinkin (Stanley Irving), Forest Whitaker (Lonnie Brewster), Whoopi Goldberg (Darlin‘), Ritchie Allen (Officer Bryant), Cherise Boothe (Rosetta Brewster), Jesse Bronstein (Sandlot Kid #1), Ralph Coppola (Sandlot Kid #2), Ed Helms (Hobo Louie), Ray Iannicelli (Conductors / Umpire), Gideon Jacobs (Bully Kid Tubby), Marcus Maurice (Willie), Amanda Parsons (Emily Irving), Dana Reeve (Emily Irving), Will Reeve (Big Kid), Ron Tippe (Hobo Jack), Conor J. White (Bully Kid Arnold), Robin Williams (Napoleon Cross)

obrazek

Příbuzné texty:

• DVD z edice Vapet dětem