Urania – Malé rodinné vraždy 1

Zdá se mi to, nebo je to trend? Kromě postupně mírně naskakujících cen se poslední dobou objevují čím dál častěji cykly a seriály, které mají zřejmě zaručit skutečnost, že pokud si koupím první disk, nenechám si ujít ani ty další? Urania ve středu 3. března 2010 nabízí první ze 4 dílů televizního zpracování románu Agathy Christie s názvem Malé rodinné vraždy 1 za 59,- Kč. Kromě těch rodinných obsahuje katalog společnosti i několik dalších, již jednodiskových vražd.

Rodinné setkání plné zášti, nenávisti a krve prošlo obrazovkami ČT v listopadu 2009.

Romány Agathy Christie jsou nevyčerpatelným inspiračním zdrojem nejen pro anglické filmaře. Francouzská minisérie Malé rodinné vraždy je natočena podle románu Vánoce Hercula Poirota a je situována na malebný francouzský zámek, jehož zdi jsou stejně chladné jako srdce jeho majitele Simona Le Tescou.

Píše se rok 1939. Simon Le Tescou se rozhodl uspořádat oslavu svých sedmdesátých narozenin v rodinném kruhu. Nikdo z jeho tří synů se neodváží nepřijet.

Edouard přijíždí se svou odtažitou ženou Edith, jejich manželství je už dávno v troskách. Antonin hodlá představit svou, poněkud ordinérní, blonďatou snoubenku zpěvačku Madeleine. A nejmladší volnomyšlenkářský Victor, který se ani při rodinné sešlosti nepřestává připravovat na blížící olympiádu.

Každý má své problémy, Edouard je nešťastný v manželství, Antonin má dluhy, a pokud mu otec nepůjčí, vybouchne i jeho politická kariéra a Victor se znovu setkává se svou milenkou Edith – manželkou svého bratra.

Pozvání na zámek přijal také Eloi, mladý lékař afrického původu. Všichni s napětím očekávají i Simonovu vnučku, kterou nikdy neviděli a která po smrti své matky přijíždí ze Španělska.

Dřív než se krutý a nelítostný Simon Le Tescou začne „vypořádávat“ se svými dětmi, ozve se z jeho pokoje zvířecí výkřik…

Dle diváků zcela nečekané zpracování, v němž chybí to hlavní – Hercul Poirot… I přes zbytečně nataženou délku dle diváků povedené netradiční zpracování, které sahá takřka po 70 procentech.

Žánr: Krimi / Drama

Země původu: Francie

Rok vzniku: 2006

Délka: 119 minut (1:34:31)

Původní název: Petits meurtres en famille

Světová premiéra: 7. listopadu 2006 – Belgie

Režie: Edwin Baily

Námět: Agatha Christie (román Vánoce Hercula Poirota)

Scénář: Anne Giafferi, Murielle Magellan

Produkce: Denis Carot, Sophie Révil, Arnauld de Battice, Yves Swennen, Anne Leduc

Hudba: Stéphane Moucha

Kamera: Roberto Venturi

Střih: Isabelle Dedieu, Gilles Volta

Kostýmy: Charlotte Betaillole

Společnost: Escazal Films / AT-Production / Radio Télévision Belge Francophone / France Télévision / TV5 Monde / Télévision Suisse-Romande / Région Bretagne

Natáčeno: Château de Beaumanoir, Le Leslay, Côtes-d’Armor, Francie

Obrazovka z DVD

Hrají: Robert Hossein (Simon), Elsa Zylberstein (Édith), Bruno Todeschini (Édouard), Antoine Duléry (Larosière), Grégori Derangère (Victor), Marie Bunel (Louise), Mathias Mlekuz (Antonin), Marius Colucci (Émile), Jean-Marie Winling (Monsieur Paul), Disiz La Peste (Éloi), Frédérique Bel (Madeleine), Leticia Dolera (Victoria/Inès), Alexis Michalik (Richard), Michèle Moretti (Albertine), Nadia Barentin (Madame Dupré), Lisa Manili (Alix), Valentine Alaoui (komorná Suzanne), Fabrice Bénard (Marco), Martine Gautier (kuchařka Odile), Sandrine Bodenes (kuchařka Marie), Nathalie Lacroix (komorná Martine), Grégoire Taulère (Diego), Stéphane Bertho (čeledín), Loïc Baylacq (četník), Laure Roldan (Inès), Dominique Prie (policista), Anne Baudoux (ošetřovatelka), Jean-Yves Gourves (agent z policejní stanice), Jane Resmond (kuchařka Sylvie), Stéphan Vinial-Nassens (muž z dodávkového auta), Jean Barrier (agent SNCF), Alain de Catuelan (lékař), Martin Jobert (Thibaud), Thierry Barbet (majitel baru), Maël Grenier (agent), Patrice Lebadezet (uhledávač), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česk

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: z naší nabídky

Z naší nabídky