FilmX – Zvrácený

 

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou… Film Zvrácený vychází v edici FilmX ve čtvrtek 31. ledna 2008. Cena 99,- Kč

 

 

Rozzuřený Marcus využívá nabídky dvou „podnikatelů“, kteří se zavazují pomoci mu vystopovat sadistického násilníka dříve než policie, a hnán slepou touhou po pomstě začíná štvanice vedoucí k již zmíněné a nejednoznačné vraždě v gay klubu Rectum. 

 

 

Irréversible znamená Nezvratný, avšak český distributor Atlantis entertainment, zřejmě nesprávným českým překladem názvu filmu chtěl využít mediálního poprasku skandálního filmu (viz např. scéna desetiminutového análního znásilnění). 

 

 

Zvrácený (Irréversible) natočil podle vlastního scénáře Gaspar Noé, o němž se mluví již od předchozího filmu Sám proti všem (1999). Do role atraktivní Alex obsadil Moniku Bellucciovou, která v té době byla manželkou Vincenta Cassela, jenž zde vystupuje jako její partner Marcus. Alexina někdejšího milence, jemnějšího Pierra ztělesnil Albert Dupontel. Zlodušského pasáka Tasemnici pojal Jo Prestia tak, že jeho nezvladatelné výbuchy násilí připomínají Joe Pesciho v mafiánských snímcích. 

 

Žánr: Krimi, Thriller

Země původu: Francie

Rok vzniku: 2002

Originální název: Irréversible

Délka: 99 minut

Režie: Gaspar Noé

Hrají: Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel, Philippe Nahon, Gaspar Noé 

 

Menu DVD 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol 

 

Jazyk: Dolby Digital 5.1 česky, francouzsky, maďarsky

Titulky: česky, maďarsky 

 

Nastavení zvuku a titulků 1

 

Nastavení zvuku a titulků 2 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: upoutávky, trailery, fotogalerie, z naší nabídky 

 

Bonusy