PB Publishing – Jen pro tvé oči

PB Publishing i na MDŽ v pondělí 8. března 2010 pokračuje proti proudu času v kariéře Jamese Bonda a za 77,- Kč bude ke koupi Jen pro tvé oči. Ve dvanácté bondovce, občas překládané jako Přísně tajné, po vesmírném dobrodružství, které nás teprve čeká, příjemný návrat zpátky na zem. A už tehdy se hodnotil hlavní představitel jako zadýchávající se „stařík".

U albánských břehů je potopena neznámými pachateli utajovaná britská špionážní loď, vybavená systémem ATAC, který umožňuje vysílat startovací kódy pro střely Solaris na britských jaderných ponorkách.

 

 

Všechny světové velmoci vysílají své nejlepší muže na místo své katastrofy, aby se pokusili dekodér ukořistit. Situace chce využít i šéf KGB, generál Gogol.

 

 

Jedinou zárukou toho, že se tak nestane, je samozřejmě James Bond. Ten si nejprve vyřídí účty se svým úhlavním nepřítelem Blofeldem (kdysi mu zabil ženu), kterého hodí do továrního komína, a pak odletí do Madridu, kde se pustí do pátrání.

 

 

Skupina řeckých překupníků zatím zavraždí archeology – manžele Havelockovi, kteří po lodi tajně pátrali z pověření britské vlády. Jejich dcera Melina se ve snaze pomstít smrt svých rodičů setkává s Jamesem a oba spojí své síly.

 

 

Postupem času vyjde najevo, že vrahové pracují pro Emila Leopolda Locqua, pravou ruku řeckého pašeráka Columba. Poté, co se Bondovi podaří uniknout několika vražedným útokům, se dostane až ke Columbovi, od kterého se však dozví, že za útoky je rejdař Arim Kristatos, dvojitý agent pracující pro KGB, který se snaží získat ATAC pro sovětského generála Gogola.

 

 

Společně s Melinou se Bond vypraví k potopenému vraku, kde získá Atack, vzápětí však padne do rukou Kristatose. Ten Bonda i s jeho společnicí předhodí žralokům. To by ovšem nebyl James Bond, aby si i takto neřešitelnou situací nedokázal poradit…

 

Dle diváků vcelku realistická zápletka, vtipný úvod s Blofeldem, efektní árijský zabiják-steroidový sportovec, stará dobrá zlá KGB a jedna z bondovek, kde se neobjevuje M.

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1981

Délka: 127 minut

Původní název: For Your Eyes Only

Světová premiéra: 24. června 1981 – Velká Británie, Londýn

Režie: John Glen

Námět: Ian Fleming (povídky "For Your Eyes Only" and "Risico")

Scénář: Richard Maibaum, Michael G. Wilson

Produkce: Albert R. Broccoli, Tom Pevsner, Michael G. Wilson

Hudba: Bill Conti

Kamera: Alan Hume

Střih: John Grover

Kostýmy: Elizabeth Waller

Společnost: Danjaq / Eon Productions / United Artists

Natáčeno: Řecko / Velká Británie / Bahamy / Itálie / Středozemní moře / Severní moře /  

Hrají: Roger Moore (James Bond), Carole Bouquet (Melina Havelocková), Topol (Milos Columbo), Lynn-Holly Johnson (Bibi Dahlová), Julian Glover (Aristotle Kristatos), Cassandra Harris (hraběnka Lisl von Schlafová), Jill Bennett (Jacoba Brinková), Michael Gothard (Emile Leopold Locque), John Wyman (Erik Kriegler), Jack Hedley (Sir Timothy Havelock), Lois Maxwell (slečna Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q), Geoffrey Keen (ministr národní obrany Sir Frederick Gray), Walter Gotell (generál Anatol Gogol), James Villiers (štábní velitel Bill Tanner), John Moreno (Luigi Ferrara), Charles Dance (Claus), Paul Angelis (Karageorge), Toby Robins (Iona Havelocková), Jack Klaff (Apostis), Alkis Ktitikos (Santos), Stag Theodore (Nikos), Stefan Kalipha (Hector Gonzales), Graham Crowden (první lord admirality), Noel Johnson (viceadmirál), William Hoyland (McGregor), Paul Brooke (Bunky), Eva Reuber-Staier (Rublevich), Fred Bryant (vikář), Robbin Young (dívka v květinářství), Graham Hawkes (muž), John Wells (Denis Thatcher), Janet Brown (premiér), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

Obraz: barevný 16:9 (2,35:1)

Bonus: ?