Vapet vás baví – Safari expres

Také čekáte, až se úplně první bondgirl vynoří z vln v Dr. No? Čekání si můžete zpříjemnit poněkud odlišnou rolí blonďaté sexbomby. Vapet v ediční řadě Vás baví nabídne ve čtvrtek 11. března 2010 Ursulu Andress v komedii Safari express za 48,- Kč. Mladý dobrodruh se svou opičkou Bibou pomáhá britské agentce polapit v rovníkové Africe nebezpečného špiona.

Jen jsem z těch filmů nějak zpitomělý. V jednom a tom samém roce podle imdb.com existují dva filmy, v nichž se shoduje většina hereckého obsazení – Africa Express a Safari Express. A jejich filmoví hrdinové se dokonce stejně jmenují, liší se částečně filmový štáb i popis děje. Že by měl každý stát, který se podílel na natáčení, svou vlastní verzi? Podle informací z Vapetu my budeme mít k dispozici tu „italskou“.

Američan John Baxter spolu se svým partnerem Howardem provozuje již dva roky úspěšnou firmu v Africe. Vozí svým Safari expresem turisty po vnitrozemí. V plánu cesty je i návštěva domorodého kmene Batongů, se kterým má John speciální úmluvu. Když tam dorazí, domorodci ho napadnou, John nad nimi zvítězí a oni pak prodají vyděšeným turistům suvenýry.

Doprovod dělá Johnovi jeho chytrá opice Biba. Ta při jednom z výletů najde v pralese krásnou ženu, která ztratila paměť.

Od této chvíle se všichni ocitají ve velkém nebezpečí. Neznámou krásku se někdo snaží zabít, ona si ale nemůže vzpomenout, kdo je, ani proč pro někoho znamená hrozbu.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Na scéně se objeví pan van Daalen, který nabízí partnerům obchod – potřebuje pomoc při dodávkách zbraní pro bratrovražedné boje mezi místními kmeny. Pacifista John použije pěsti, aby Howarda vyléčil z představ o zbohatnutí. Jenže krásce Miriam se začne vracet paměť a jisté je jedno – mají co do činění s velmi nebezpečnými gangstery.

Žánr: Komedie / Dobrodružný

Země původu: Itálie / NSR

Rok vzniku: 1975

Délka: 96 minut (1:35:55)

Původní název: Safari Express

Režie: Duccio Tessari

Scénář: Mario Amendola, Gianfranco Clerici, Bruno Corbucci, Antonio Exacoustot, Duccio Tessari

Produkce: Giovanni Agostinucci

Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis

Kamera: Claudio Cirillo

Střih: Eugenio Alabiso

Kostýmy: Luca Sabatelli, Adriana Spadaro

Společnost: Deutsche Fox AG / Tritone Cinematografica

Hrají: Giuliano Gemma (John Baxter), Ursula Andress (Miriam), Jack Palance (van Daalen), Enzo Bottesini (seržant), Giuseppe Maffioli (Peter Gasperini), Pietro Martellanza aka Peter Martell (Howard Spring), Manfred Freyberger, Ilse Zaal, Raf Baldassarre, Giovanni Petrucci, Arnaldo Dell’Acqua, Lorenzo Fineschi, a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: upoutávky na další tituly na začátku DVD