ABCD Video – Nejkrásnější místa světa 26 – Kalifornie: Los Angeles a San Francisco

Ve středu 10. března 2010 pokračuje ABCD video za 49,- Kč v okružní jízdě za poznáním kolem naší planety, vychází Nejkrásnější místa světa 26 – Kalifornie: Los Angeles a San Francisco.

Los Angeles se svými 15 milióny obyvatel je druhým největším městem USA a sedmým největším městem světa. Je to město filmových hvězd a automobilů.

 

Ve filmu s námi navštívíte většinu jeho čtvrtí – Downtown, nejstarší mexickou Olivera Street, asijské čtvrti – japonské Little Tokio, čínskou čtvrť, Koreatown i Little Saigon. V South Central a Watts se seznámíte s afroamerickou komunitou. Východní Los Angeles, pověstné řáděním stovek gangů, je domovem Američanů mexického původu – tzv. Chicanos.

 

Ve filmu se seznámíte se západním L.A., které je vyhledávaným místem turistů z celého světa. Největší umělý přístav na světě Marina del Ray pojme až 10 000 lodí. Zdejší bílé písčité pláže se rozkládají v délce 120 kilometrů. Poznáte Venice Beach v Santa Monice, Westwood Village, West Side, Hollywood s legendárním Sunset Boulevardem a Sunset Strip, filmovými studii a premiérovým Čínským kinem. Čeká na vás luxusní Beverly Hills, Malibu a mnoho dalších míst metropole, která je nazývána "hvězdou měst".

 

San Francisco leží na západním pobřeží Spojených Států a je čtvrtým největším městem Kalifornie.

 

V tomto filmu vás provedeme městem, o němž sami Američané tvrdí, že patří mezi nejkrásnější města USA. Poznáte nejslavnější ulici San Francisca – Lombard Street a projedete se místní tramvají, která je spíše lanovkou. Uprostřed finanční čtvrti, která je nazývána Wall Streetem západu, se seznámíte s Transamerica Pyramid – budovou vysokou přes 260 m. V Mission District uvidíte nejstarší dům ve městě Dolores Mission. Columbus Avenue je středem italské čtvrti na North Beach a k opravdovým zážitkům patří návštěva Čínské čtvrti v San Franciscu, kde žije přes 100.000 Číňanů. Berkeley leží za Bay Bridge. Malý přístav Sausalito byl na počátku 20. století známý svými bary a veřejnými domy, dnes je proslulý svými plovoucími domy postavenými na opuštěných lodích. V údolí Santa Clara navštívíte světoznámé Sillicon Valley, v Sanfraciském zálivu slavný most Golden Gate a na ostrově ďáblů neméně slavné vězení Alcatraz … San Francisco je město, které byste měli poznat.

 

Další informace získáte po vložení disku do DVD mechaniky vašeho PC, který automaticky spustí multimediální přílohu DVD.

Zadní strana 

Údaje o DVD:

 

Délka: 111 minut (56:35 + 53:51)  

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: žádné