Filmexport Home Video – Doktor * ologie 3. DVD

Filmexport Home Video ve čtvrtek 25. března 2010 pokračuje třetím diskem s názvem Doktor * ologie ve vydávání kanadského populárně vědeckého seriálu za 59,- Kč.

A co o seriálui praví dostupné zdroje:  

Oblíbeného komediálního herce Leslieho Nielsena známe především jako představitele nejrůznějších nekňubů a potrhlíků, kteří svými vylomeninami přivádějí veškeré okolí na pokraj šílenství. Dá se tedy očekávat, že jeho průvodcovství světem medicíny neproběhne ve zrovna vážném duchu. O to víc ale bude výklad srozumitelnější.

 

Ve třinácti epizodách je Nielsen připraven poodhalit roušku tajemství kolem lékařství a vrhnout se mezi skalpely, injekce, defibrilátory a rozličné mašinky, s jejichž pomocí se dnes diagnostikuje, aby vysvětlil jejich účel a poslání. A stejně tak projde lidské tělo sval po svalu a bude hledat všechna místa, která mohou onemocnět a potřebovat péči dam a pánů v bílých pláštích. Nikdy nebyla věda míň vědecká a tolik zábavná.

 

Ve snaze demystifikovat vědu nabízí tento dokumentární seriál zábavné spojení humoru s nejmodernějšími vědeckými poznatky a technologiemi. Jednotlivými epizodami, které jsou pojaty jako obrazový deník, nás provází Robert, jehož ztvárnil herec David Lawrence a jeho ztřeštěný strýček, kterého hraje oblíbený komik Leslie Nielsen. Každá epizoda se zaměřuje na určitý lékařský obor – od dermatologie přes kardiologii až po urgentní medicínu. Diváci se tak zábavnou formou dozvědí, jakým způsobem jim v poslední době věda pomáhá.

 

 

Na disku by měly být tři epizody:

 

7. Otolaryngologie – Z plna hrdla! (Otolaryng*ology)

Vaše uši, nos i hrdlo propojuje množství kanálů, které se všechny časem opotřebují. Podle strýčka jsou ty Robertovy úplně nesmyslné!

 

8. Hepatologie – Je libo jatýrka? (Hepatol*ology)

Vaše játra tvrdě pracují a jako jediné jsou schopné se zregenerovat. Strýček chce Robertovi ukázat skutečnou transplantaci jater, pokud se jim ovšem podaří ztracený orgán najít…

 

9. Imunologie – Vnitřní bezpečnost (Immun*ology)

Strýček společně se svým synovcem zkoumá zvláštní svět alergií, infekčních chorob i starých vojenských historek, zatímco se Robert rozhoduje, zda se nechá naočkovat proti chřipce.

 

Žánr: Dokument  

Země původu: Kanada

Rok vzniku: 2007

Délka: 69 minut

Původní název: Doctor*ology

Režie: Tally Abecassis, Giles Walker  

Scénář: Lienne Sawatsky, Daniel Williams

Produkce: Bruce Glawson, Shauna Patterson, Isabelle Riva

Kamera: Robert Bock

Střih: Matthew Hannam 

Společnost: Galafilm Productions

Natáčeno: Montréal, Québec, Kanada

Hrají: David Lawrence (Robert), Leslie Nielsen, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky  

Titulky: žádné  

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: žádný