Bontonfilm – Hrdinové 10. DVD (3. DVD 2. série)

V úterý 16. března 2010 by podle release plánu měl Bontonfilm zakončit vydávání posledním diskem 2. série, ke koupi bude za 59,- Kč celkově desáté DVD seriálu Hrdinové

Připomeňte si fenomén vzrušujícího a napínavého seriálu Hrdinové. Prožijte všechny nové a nečekané zvraty tohoto úchvatného seriálu na třech discích, které obsahují každou strhující epizodu z druhé řady.

 

I tentokrát se mi zdá, že popis děje jednotlivých epizod dle oficiálních zdrojů (text vydavatele) a fanouškovských webů nemají příliš společného. V následujícím textu je vždy jako první uvedena informace z disku plnohodnotného vydání a pod čarou fanouškovský popis.  

 

9. Příběhy s poučením (Cautionary Tales)

Režie: Greg Yaitanes 

Scénář: Joe Pokaski 

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Charlie Lieberman  

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Masi Oka (Hiro Nakamura), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Greg Grunberg (Matt Parkman), Ashley Crow (Sandra Bennet), Cristine Rose (Angela Petrelli), Randall Bentley (Lyle Bennet), George Takei (Kaito Nakamura) 

 

H.R.G., který je přesvědčený, že je jim Společnost už nablízku, připravuje rodinu na útěk – ale Claire má jiný nápad. Hiro se vrací z minulosti a dozvídá se o smrti svého otce. V zármutku se přesouvá do minulosti a objevuje tu úžasnou věc. Po napjatém prvním setkání s Elle dělá Suresh rozhodnutí, které může měnit životy. Mezitím se Matt potýká se svými zvyšujícími se mentálními schopnostmi. Vztah Mayi a Alejandra prochází při jejich společné cestě se Sylarem zkouškou. Peter se setkává s někým, kdo mu může pomoci najít klíč k minulosti.

Claire se postaví otci a odmítne odjet. Také mu vyčte, že před několika lety unesl Westa a spoustu dalších lidí. Nakonec zasáhne matka a pošle ji do školy. Bob chce, aby Suresh přivedl Claire do Společnosti a vyřídil jejího otce. Ten však odmítá Benneta zastřelit, a tak mu Bob jako partnera, který udělá špinavou práci, přidělí Elle. Claire se otci omluví a řekne, že chce zůstat kvůli němu. Bennet si to uvědomuje, a protože podle Isacových obrazů jde teď o život jemu, potřebuje Claire přesvědčit, aby odjela. Rozhodne se vyhledat Westa. Sotva ale vyjde z domu, West ho chytí a vynese vysoko nad zem, kde se z něj snaží dostat pravdu o Claire. Bennet prozradí, že ho má Claire asi ráda, protože mu o něm lhala. Pak Westa přemůže a snaží se ho přinutit, aby mu pomohl přimět Claire k odjezdu.  

 

10. Pravda a následky (Truth & Consequences)

Režie: Adam Kane 

Scénář: Jesse Alexander 

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Charlie Lieberman  

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Masi Oka (Hiro Nakamura), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Ali Larter (Niki Sanders), Noah Gray-Cabey (Micah Sanders), Zachary Quinto (Sylar), Dania Ramirez (Maya Herrera), Ashley Crow (Sandra Bennet), Randal Bentley (Lyle Bennet), Adair Tishler (Molly Walker)  

 

Peter míří do Primatech Paper v Texasu se svým novým přítelem, aby tu zničili virus, který – podle nich – v budoucnosti zabije 93% světové populace. Niki se vrací k Micahovi se špatnými zprávami. Aby Monika napravila zlo, podrobuje své schopnosti testu. Hiro jde po vrahovi svého otce. Mezitím Matt využívá své mentální schopnosti, aby vystopoval poslední osobu na fotografii Společnosti. Nathan zjišťuje, že jeho bratr je stále naživu. Daleko od New Yorku si Maya musí vybrat mezi Alejandrem a Sylarem.   

Adam řekne Peterovi, že ve Společnosti před lety slyšel, že doktorka Prettová extrahovala virus z krve Mohinderovy sestry Shanti. Společnost po ní chtěla, aby ho přeměnila ve zbraň. Projekt byl nakonec zastaven, ale podle informací, které Peter přinesl z budoucnosti, se zdá, že to není tak úplně pravda. Adam s Peterem jedou za doktorkou Prettovou. Peter jí řekne, že se zítra rozšíří Shantin virus a do roka zabije devadesát tři procent populace. Potřebuje její pomoc, aby mohl zachránit Caitlin. Hiro najde v záznamech svého otce informace o Adamovi Monroeovi, kterého zná jako Takezo Kenseie. Vydá se do roku 1977, kdy nechal jeho otec Adama uvěznit. Dozví se, že chtěl Adam vypustit Shantin smrtící virus v zájmu vyššího dobra. Za dobu, co je na světě, už poznal, že se vše neustále opakuje. Lidé válčí a ničí přírodu. Chtěl to zarazit. Doktorka Prattová Peterovi řekne, že jde o kmen 138, který je vysoce nebezpečný.

 

11. Bezmocnost (Powerless)

 

Režie: Allan Arkush 

Scénář: Jeph Loeb 

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Nathaniel Goodman  

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Masi Oka (Hiro NNakamura), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Ali Larter (Niki Sanders), Noah Gray-Cabey (Micah Sanders), Greg Grunberg (Matt Parkman), Zachary Quinto (Sylar), Dania Ramirez (Maya Herrera), Ashley Crow (Sandra Bennet), Cristine Rose (Angela Petrelli), Randall Bentely (Lyle Bennet)  

 

Hluboko pod Primatech Paper v texaské Odesse se Petrovo opětovné shledání s Nathanem proměňuje v násilí, když se bratři, Matt a Hiro střetávají kvůli Adamovi a jeho honbě za smrtícím virem. Poté, co Micah vidí svého odvážného bratrance v zajetí pouličního gangu, obrací se na jedinou osobu, která mu může pomoci zachránit Monicu – na svou matku. Mezitím Maya s tragickými důsledky poznává Sylarovu krutost, když ten unáší Molly a Sureshe. Elle se rozhoduje hrát hrdinu.

Mohinder se vrací domů. Sylar si přečetl o léku, který je Mohinder schopen vyrobit z krve Claire. Chce, aby mu pomohl vyléčit virus, který ho zbavil jeho schopností. Maya pochopí, že ji Gabriel jen zneužil, aby se dostal k Mohinderovi, a chce ho zabít. Sylar ji donutí, aby se té myšlenky vzdala. Bob je zklamaný z Elle a stáhne ji z terénu. Micah s Monicou vyrazí v noci za mladíky, kteří ukradli batoh, ve kterém měl tátovu medaili a drahé komiksy. Monica je ale dopadena a Micah musí požádat o pomoc matku. West požádá Claire, aby nezveřejňovala informace o jejich schopnostech. Vrátí mu jeho složku, ale odmítne mlčet. Když West odletí, ve dveřích se objeví její otec, který vše vysvětlí. Také řekne, že souhlasil s dohodou, že se on vrátí ke Společnosti a Společnost nechá Claire a zbytek rodiny na pokoji. Claire ale nesmí zveřejnit žádné informace. Mohinder ze vzorku Sylarovy krve zjistí, že má stejný virus jako Niki. Hiro se v papírnách snaží Adamovi zabránit, aby se dostal k viru. 

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Délka:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný

Bonus: