Vapet vás baví – Odvaha milovat

 

Ve čtvrtek 14. února 2008 obohatí nabídku dostupných levných DVD titul z edice Vapet vás baví s názvem Odvaha milovat. Za cenu 38,- Kč by součástí balení mělo být i bonusové CD s písněmi z filmu. 

 

 

Odvaha milovat je romantický příběh o nevěře, vraždě, sebevraždě, ale především o lásce. Film nestora francouzské kinematografie Clauda Lelouche se odehrává v současné Paříži. Nejprve se seznámíme s dívkou Shaa, která touží být popovou zpěvačkou. Mezi pouličními umělci potká talentovaného italského zpěváka Massima. Začnou spolu vystupovat a postupně se propracují mezi hvězdy pařížské klubové scény. Do jejich vztahu se pomalu vkrádá nejistota, zda je jejich přátelství opravdové, nebo zda se jen navzájem využívají, aby dosáhli úspěchu na úkor druhého. 

 

Komentáře znalých se prudce rozcházejí, někdo pláče dojetím nad krásně romantickým filmem, někdo odsuzuje nesouvislou intelektuální masturbaci plnou nesnesitelné francouzské hudby :-). Jedna oficiální recenze dokonce natvrdo praví „Láska bývá často plná omylů, tenhle film – údajně o ní – je však omylem sám o sobě“. No asi si musíme počkat. 

 

Zadní strana obalu 

 

Žánr: Komedie / Drama

Země původu: Francie

Rok vzniku: 2005

Délka: 101 minut

Originální název: Le Courage d’aimer

Světová premiéra: 29.6.2005

Kinopremiéra v ČR: 27.4.2006 s titulky

Režie: Claude Lelouch

Scénář: Claude Lelouch

Produkce: Jean-Paul De Vidas

Hudba: Francis Lai

Kamera: Jean-Marie Dreujou

Hrají: Mathilde Seignerová (Clémentine/Anne), Maïwenn Le Bescová (Shaa), Massimo Ranieri (Massimo), Michel Leeb (Michel Gorkini), Arielle Dombasleová (Sabine Ducheminová), Line Renaudová (Line), Yannick Soulier (Sami), Pierre Arditi (Pierre), Sara Forestierová (Salomé), Ticky Holgado (Dieu), Michele Bernierová (Tania, servírka), Grégori Derangere (Agent s nemovitostmi), Francis Perrin (Didier), Eric Viellard (Francesco), Lise Lametrieová (Lise), André Falcon (Majitel obchůdku s bižuterií), Vincenzo Martines (Zákazník), Charles Gérard (Zákazník), Cristiana Réaliová, Antoine Duléry 

 

Údaje o DVD: 

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky

Titulky: česky 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9  

Bonusy: žádné (ale jako dárek dostanete CD se soundtrackem)