ABC – Warlords Battlecry III

Dnes v úterý 16. března 2010 vyšla další z her za laciný peníz v řadě vydávané pod hlavičkou časopisu ABC. Za 49,- Kč je to tentokrát PC hra Warlords Battlecry III.  Pamětníci možná vzpomenou, že podle přehledů v novinách měla hra vyjít už v úterý 8. prosince 2009.

Pokračování známé série fantasy real-time strategií. Jen málo odrostlejších hráčů nepamatuje legendární sérii tahových strategických her, jež si ve svých třech dílech získala neuvěřitelnou popularitu. Mladším stojí za to připomenout, že bez ní by asi nikdy nevznikli vynikající Heroes of Might and Magic, tedy minimálně ne v takové podobě, v jaké je tak dobře známe.

 

Příběh nás opět zavádí do dobře známého fantasy světa Etheria, tentokrát však do jeho zcela nové a dosud neznámé části. To ale nemění nic na tom, že si opět užijeme slušnou porci pro fantasy žánr tak typických klišé. Na počátku kampaně se dozvídáme cosi o nové, tajemné rase Ssrathi, jež je lidmi utiskována a toto otročení vyústí zdánlivě v podivnou bouři, jejíž podstatě má náš hrdina přijít na kloub.

 

Hra vám bude představí pět nových ras. Jednak jsou to tzv. Plaguelords, ti oplývají jednotkami jako jsou kyselinuplivající slimáci, plameny šlehající ohnivci, hydry atd.; dále pak tzv. Ssrathi, tvorové připomínající něco mezi hadím mužem a dinosaurem, ve své armádě také disponují Tyrannousarem Rexem či Triceraptory, aj.; Swarmové zase vládnou různým hmyzím jednotkám, jako jsou obří mravenci a škorpióny; a nakonec jsou tu ještě dvě další rasy, jakési odnože lidského pokolení – tzv. Knights (šermíři, rytíři, inkvizitoři, atd.) a Empire (kopiníci, lučištníci, aj.).

Spolu s těmito pěti novými rasami se ve hře objeví i předchozích 11. Hra je dále vybavena novým systémem hrdinů, který vám umožní upgradovat vašeho hrdinu během scénáře. Jak prostě váš vůdce dosáhne další úrovně, můžete ho nechat naučit novým kouzlům či jej zdokonalit po jiné stránce. Na výběr navíc budete mít i z většího počtu různých atributů postavičky.

 

A aby toho nebylo málo, tak se dočkáte ještě nových profesí – celkem si budete tedy moci zvolit mezi 28 třídami postaviček. Těšit se můžete na novou kampaň s úplně novou strukturou.

 

Warlords Battlecry III vychází spolu s generátorem náhodných map, editorem map a scénářů a více než 25 skirmish mapami…

 

Minimální konfigurace

Operační systém: Windows XP/2000

Mechanika: DVD

Procesor: 450 MHz

Operační pamět: 128 MB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta se 32 MB