Blesk – Až na konec světa 1. DVD

V nabídce Blesku v pátek 19. března 2010 figuruje za 49,- Kč 1. DVD dle imdb.com třídílného příběhu Až na konec světa. Plavba napříč mořským peklem.

Píše se rok 1812 a pozadím pro odehrávající se děj jsou končící napoleonské války. Příběh vychází z románové trilogie anglického spisovatele a básníka Williama Geralda Goldinga.

Ambiciózní a sobecký mladý britský aristokrat Edmund Talbot se na samém počátku 19. století vydává na cestu do Austrálie, kde se má stát úředníkem koloniální vlády.

Spolu s ním na přestavěné lodi britského námořnictva pluje na druhý konec světa také skupina lidí různých společenských vrstev, která chce na vzdáleném kontinentě začít nový život.

Dlouhá cesta zvláštního společenství, které je uzavřeno dlouhé týdny ve stísněném prostoru lodi, vyvolává řadu emocí a odkrývá to nejlepší i nejhorší, co je obsaženo v lidské povaze.

Konečně po delší době něco, co sklízí solidní hodnocení jak doma, tak v zahraniční (titul patří do stáje BBC). Skóre mezi 70 až 80 procenty bude vyváženo příští týden, kdy se to v nabídce Blesku jen hemží céčkovými tituly…

Na disku jsou dvě části s názvy Knězův úděl a Poblouznění.

Žánr: Drama

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2005

Délka: celkem 270 minut (3 díly po 90 minutách)

Původní název: To the Ends of the Earth

Světová premiéra: 6. července 2005 – Velká Británie

Režie: David Attwood

Námět: William Golging (románová trilogie „Rites of Passage“ 1980, „Close Quarters“ 1987, „Fire Down Below“ 1989)

Scénář: Tony Basgallop, William Golding, Leigh Jackson

Produkce: Hilary Bevan Jones, Justin Bodle, Paul Frift, Lynn Horsford, Laura Mackie, Hilary Salmon, Lance Samuels

Hudba: Robert Lane

Kamera: Ulf Brantås

Střih: Philips Kloss

Kostýmy: Rosalind Ebbutt

Společnost: British Broadcasting Corporation / Power / Powercorp / Tightrope Pictures

Natáčeno: Richards Bay, KwaZulu-Natal, Jižní Afrika

Hrají: Benedict Cumberbatch (Edmund Talbot), Brian Pettifer (Wheeler), Victoria Hamilton (slečna Granhamová), Daniel Evans (Parson Colley), Robert Hobbs (nadporučík Cumbersham), Jared Harris (kapitán Anderson), Theo Landey (Bates), Jamie Sives (první nadporučík Summers), JJ Feild (nadporučík Severek), Tim Delap (pan Bowle), Chris Walker (Oldmeadow), Sam Neill (pan Prettiman), Paula Jennings (Zenobia), Richard McCabe (pan Brocklebank), Jonathan Slinger (pan Pike), Vanessa Pike (paní Pikeová), Kirsty Motzouris (Phoebe Pikeová), Kelly Motzouris (Annibel Pikeová), Adam wolf (Philips), Calum Callaghan (Willis), Joantham Pienaar (smilek), Tom fischer (Askew), Daniel Newman (Gibbs), Lionel Newton (Jones), Danelle Drury (paní Eastová), Damon Berry (pan East), James Alexander (Billy Rogers), Charles Dance (Sir Henry Somerset), Cheryl Campell (Lady Somersetová), Joanna Page (Marion Chumleyová), Niall Macgregor (nadporučík Benét), Adrian Waldron (Coombes), Joe Vaz (Markham), David Black (kapitán Phillip), a další

 Menu DVD

Údaje o DVD:

Délka: 177 minut

Kapitoly 1. části

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle pravítka 1,78:1; podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: žádný