Bontonfilm – V tom domě straší

Bontonfilm v řadě určené dětským divákům Bav se s námi v pátek 19. března 2010 nabízí další animovaný film V tom domě straší za 99,- Kč. Zaklepejte s námi na dveře záhadného domu.

Domy jsou různé, jedny jsou vysoké a druhé nízké, jedny jsou strašidelné a druhé nudné. Ovšem najdou se i takové, které jsou opravdu zvláštní a jedinečné.

 

 

 

Jsou to budovy, o kterých se tvrdí, že mají svého ducha. Jedno stavení je ale ještě více odlišné od těch ostatních, nemá jen ducha, ale je to opravdová osobnost, živý dům a ještě k tomu pořádně hladový.

 

Dvanáctiletý DJ Walters tráví většinu času přemýšlením o domě starého pana Nebbercrackera na protější straně ulice, se kterým podle jeho názoru rozhodně není něco v pořádku. Svědčí o tom přinejmenším to, že v polorozpadlém domě se neustále záhadně ztrácejí věci – zatoulané basketbalové míče, tříkolky, hračky i domácí zvířata. Co se pak asi muselo stát paní Nebbercrackerové?

 

Je den před Halloweenem a DJ se se svým kamarádem Chowderem (Buřtem) dostal do ostré hádky s panem Nebbercrackerem – o další míč, který skončil na jeho trávníku a byl záhadně vtažen do útrob starého domu, už nechtějí přijít. Když se pak dům pokusí spolknout i jejich novou kamarádku Jenny a nikdo jim nechce uvěřit, že má určitě něco za lubem, nezbývá jim, než se vydat na vlastní průzkum. O radu požádají jediného člověka na celé planetě, který by mohl aspoň vzdáleně chápat, co se děje – 20letého flákače Skulla (Lebzu). Ten dětem poradí, že jediným způsobem, jak domu zabránit ve spolykání všeho v dohledu, je zasadit mu ránu přímo do srdce.

 

Děti usoudí, že srdcem strašidelného domu musí být nepřetržitě živený kotel v jeho sklepě a vymyslí neprůstřelný plán, jak se pomocí důmyslných převleků dostat dovnitř a oheň uhasit. Jejich odvážný plán však selže a když se dům zvedne ze základů a začne je honit po ulici, musejí sebrat veškerou odvahu, aby sousedství zachránili a znovu z něj udělali bezpečné místo pro všechny koledníky.

 

Film, vytvořený pomocí motioncapture (nasnímání živých herců převedené do kreslené podoby), patří k těm lépe hodnoceným, ba občas až považován za „nedětský" horor. Hodnocení se blíží k 70 procentům, i když se najde pár rýpalů, kteří míní, že dnešním dětem film nic neřekne a že scénář není žádný zázrak. Zbytek je mile překvapen hororovou atmosférou, vizuálním zpracováním i netradičním humorem.

 

Žánr: Animovaný / Komedie / Mysteriozní / Fantasy / Rodinný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 87 minut

Původní název: Monster House

Světová premiéra: 15. června 2006 – USA (Seattle International Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 12. října 2006

Režie: Gil Kenan

Scénář: Dan Hormon, Rob Schrab, Pamela Pettler

Produkce: Jason Clark, Heather keton, Jack Rapke, Bennett Schneir, Steven Spielberg, Steve Starky, Peter M. Tobyansen, Robert Zemeckis

Hudba: Douglas Pipes

Kamera: Paul C. Babin, Xavier Pérez Drobet

Střih: Fabienne Rawley, Adam P. Scott

Kostýmy: Ruth Myers

Společnost: Columbia Pictures / Relativity Media / ImageMovers / Amblin Entertainment / Sony Pictures Animation

Natáčeno: Culver Studios – 9336 W. Washington Blvd., Culver City, Kalifornie, USA / Jacksonville, Florida, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA

Hlasy v původním znění: Mitchel Musso (D.J.), Steve Buscemi (Nebbercracker), Catherine O’Hara (matka), Fred Willard (otec), Sam Lerner (Chowder), Maggie Gyllenhaal (Zee), Jason Lee (Bones), Spencer Locke (Jenny), Kevin James (strážník Landers), Nick Cannon (strážník Lister), Jon Heder (Reginald ‚Skull‘ Skulinski), Kathleen Turner (Konstance), Ryan Newman (děvčátko), Woody Schultz (doktor #1), Ian McConnel (doktor #2), a další

V českém znění: Petr Neskusil (DJ), Oldřich Hajlich (Buřt), Rozita Erbanová (Jenny), Jaroslav Kaňkovský (Nebbercracker), Jana Mařasová (Zee), Radek Hoppe (Kostra), Dagmar Čárová (maminka), Luděk Čtrvrtlík (tatínek), Jiří Knot (strážník Landers), Filip Švarc (strážník Lister), Tomáš Juřička (Lebza), Miriam Kantorková (Constance), Johana Krtičková (holčička), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, chorvatsky, 2.0 slovinsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, estonsky, maďarsky, litevsky, Rumunsky, srbsky, slovinsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: 7 filmů o filmu, Vývoj z více úhlů: Eliza proti Nebbercrackerovi, Komentář autorů, Umění filmu – fotogalerie, Dobrodružství pokračuje i online: internetová adresa, kde naleznete skvělé hry a spoustu další zábavy!