Forum Home Entertainment Czech – Divoké kočky

Tak tu máme poslední titul od Forum Home Entertainment Czech z oznámeného edičního předpokládání v Kolekci pro ženy. Snad tedy opět v pondělí 22. března 2010 bude za 99,- Kč ke koupi další průměrně hodnocená romantická komedie Divoké kočky. Mladá, krásná a talentovaná? Takových je plný New York!

Čerstvě plnoletá Violet Sandfordová se chystá vyplnit si svůj dávný sen. Po vzoru své zesnulé maminky se chce stát uznávanou hudební skladatelkou a prorazit ve světě showbyznysu. Ví ale, že z malého městečka South Amboy v New Jersey, kde doposud žila, se jí to povede jen stěží. Pracuje tam už celé čtyři roky v malé pizzerii.

 

Přes nesouhlas svého otce Billa odjíždí přímo do centra amerického hudebního průmyslu, do New Yorku. Kamarádka Gloria ji tu najde bydlení v zašlém, vybydleném činžáku v Čínské čtvrti. Violet se dlouho nedaří, velkoměsto ji nepřijme zrovna s otevřenou náručí.

Gramofonové společnosti ji odmítají, navíc je hned druhý den vykradena a přijde o elektrické piáno, na kterém skládala. Nezbývá jí ani na skývu chleba. Marně obchází hudební agentury s demopásky, marně se pokusí uspět v podniku, kde vystupují nové talenty. Má takovou trému, že ze sebe nevydá ani hlásku a uteče. Navíc trpí komplexem kvůli matce, která se kdysi marně pokoušela v New Yorku prorazit jako zpěvačka.

 

Jediným drobným kladem ve vší té smůle je sympatický Kevin O’Donnell, za kterým ji poslal jeden barman s tvrzením, že je to manažer. Byl to jen žert, protože ve skutečnosti Kevin u něj v baru dělal hamburgery. Přesto se z nich stali přátelé. V té nejtěžší chvíli jednoho dne zoufalá Violet narazí na bar U Hnusnýho kojota (Coyote Ugly), který vede energická Lil, a který je proslulý mladými pohlednými barmankami, jež vší počestnosti používají svůj sexappeal a občas na barovém pultu tančí, řádí a dráždí nadšené hosty, aby je pobavily a k ještě větší žízni rozpálily. Podnik je každou noc díky tomu našlapaný k prasknutí.

 

Svérázná děvčata jí nepřímo nabídnou práci. Pokud na to bude mít, může se stát jednou z "kojotek". Nesmělá Violet sice nemá na přijetí příliš velké šance, Lil jí však přesto dá šanci, když dívka dokáže uklidnit propukající rvačku. Violet je zpočátku jako hrom do police, ale brzy osvědčí svoje kvality. Přes řadu drobných i větších omylů a trapasů se v baru rychle zaučuje a také se sbližuje s Kevinem, který na sebe prozradil, že pochází z Austrálie, má několik zaměstnání, je sirotek a sbírá komiksy.

 

Violet se podaří uklidnit další rvačku, která se strhne v baru, vyfotí ji však přitom jeden reportér a obrázek v novinách se dostane až k jejímu otci, který má kvůli ní v rodném městečku ostudu. Když za ní přijede, dívka ho marně uklidňuje, nakonec se s ním rozejde ve zlém. Stejně jako po prudké hádce s Kevinem a jakoby toho zlého nebylo dost, dostane kvůli Kevinovi výpověď. A když už se zdá, že horší to být nemůže, zahlédne Kevina, jak si domů vede vysokou atraktivní blondýnu. Navíc jejího otce srazí auto. Když ho navštíví v nemocnici, slíbí mu, že se vrátí domů.

Otec jí však prozradí, že matka nechala zpívání nikoli vinou neúspěchu, ale kvůli němu a rodině, se kterou na jeho přání zůstala doma. Nechce, aby Violet promeškala svou šanci jako její matka a usmíří se s ní. Violet si v New Yorku najde novou práci v elegantním baru a odmítne návrh Lil, aby se vrátila. A když dostane možnost vystoupit na festivalu nových talentů, přijdou ji na vystoupení podpořit nejen otec a všechny kolegyně z baru, ale také Kevin. Teď už Violet zbývá jediné. Nepodlehnout trémě.

Náctileté divačky nadšené, starší divačky zklamané. Záleží zřejmě na úhlu pohledu na novodobou Popelku. Opačná polovina lidstva si všímá především použité hudby, designu dívek a camea Michaela Baye…

Žánr: Komedie / Drama / Romantický / Hudební

Země původu: USA

Rok vzniku: 2000

Délka: 101 minut

Původní název: Coyote Ugly

Světová premiéra: 31. července 2000 – USA, New York

Kinopremiéra v ČR: 10. října 2000

Režie: David McNally

Scénář: Gina Wendkos

Produkce: Jerry Bruckheimer, Jeff Eamer, Scott Gardenhour, Jennifer Krug-Worthington, Chad Oman, Pat Sandston, Mike Stenson

Hudba: Trevor Horn

Kamera: Amir M. Mokri

Střih: William Goldberg

Kostýmy: Marlene Stewart

Společnost: Jerry Bruckheimer Films / Touchstone Pictures

Natáčeno: Ambassador Hotel – 3400 Wilshire Boulevard, Los Angeles, Kalifornie, USA / Atlantic Beach, Long Island, New York, USA / New York City, New York, USA / South Amboy, New Jersey, USA / Tower Theatre – 802 S. Broadway, Downtown, Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Piper Perabo (Violet Sanfordová), Adam Garcia (Kevin O’Donnell), John Goodman (William Sanford), Maria Bello (Lil), Izabella Miko (Cammie), Tyra Banks (Zoe), Bridget Moynahan (Rachel), Melanie Lynskey (Gloria), Del Pentecost (Lou), Michael Weston (Danny), LeAnn Rimes (sama sebe), Jeremy Rowley (recepční ve William Morris), Ellen Cleghorne (recepční v hudebním vydavatelství), John Fugelsang (Richie), Bud Cort (Romero), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, francouzsky, španělsky, 2.0 česky

Titulky: anglicky, česky, francouzsky, španělsky, portugalsky, holandsky, maďarsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: ?