Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 4

Kapitán Kloss je jedním z těch superhrdinů, kteří jsou prakticky nezničitelní, a tak i tento týden se opět s tímto superagentem sovětské vojenské výzvědné služby v uniformě nacistického důstojníka proklouzavajícího všem nástrahami opět setkáme. A to již ve čtrtek 7. února 2008. Cena 35,– Kč.

DVD číslo 4 obsahuje tyto díly:

Díl číslo 7: Dvojitý Nelson – stopáž 55 minut

Eva Frommová, dcera generála Fromma pracuje na ministerstvu obrany a využívá své zaměstnání ke špionáži. Mikrofilmy plánů Atlantského valu nechala při své poslední akci na ministerstvu za obrazem Fridricha Velikého. Je ale prozrazena a zatčena Gestapem. Na základě výslechu spojeného s mučením a její výpovědi gestapáci jdou prověřit tajnou schránku, ta je ale již prázdná. Agent rozvědky – Kloss – je pověřen aby jel do Liska, kde se má objevit agent aliance plukovník Kornel. Ten by měl převzít materiály od spojky z Berlína – měla jím být zřejmě Eva Fromová. Proto je za Fromovou vyslána agentka, která se má za ni vydávat. Klossovi nadřízení předpokládají, že zřejmě někdo přímo z ministerstva vybral tajnou schránku a bude se ji snažit předat Kornelovi. Kloss má za úkol předat falešné materiály aby zmátl Brity. Jak se svého úkolu zhostí uvidíte v 7. části.

Díl číslo 8: Velký malér – stopáž 53 minut

Kloss je pověřen ochranou inženýra Meiera, který pracuje na novém typu tanku. Ta se odehrává v Němci přísně střežené továrně v polských lesích. Prototyp tanku je před dokončením a je velmi dokonalá. Proto se Kloss rozhodne, že na sabotáž je již pozdě a je nutno celou továrnu vybombardovat. Podaří se mu včas informovat ústředí? Dozvíte se v díle č. 8.

Originální název: Stawka wieksza niz zycie
Režie: Andrzej Konic, Janusz Morgenstern
Rok vzniku: 1968
Země původu: Polsko

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2