Filmag válka – Stalingradská bitva 2. díl

V úterý 5. února 2008 za cenu 35,– Kč se na trhu objeví druhý díl filmového zpracování legendární bitvy o Stalingrad, film Stalingradská bitva pod hlavičkou Filmag. První díl jste si mohli zakoupit před týdnem (a jeho prodej měl být ukončen podle informací na obalu dnes, tj. 4.2.2008).

Stala se mezníkem v největší tragédii minulého století a zachránila svět před hitlerovskou invazí. Legendární bitva o Stalingrad, jejíž první filmové zpracování vychází nyní v české premiéře na DVD.

Stalingradská bitva 2. díl
(Stalingradskaja bitva)

Žánr: válečný, drama
Země původu: Sovětský svaz
Rok vzniku: 1949
Originální název: Сталинградская битва
Délka: 84 minut

Režie: Vladimir Petrov
Hrají: Nikolaj Čerkasov, Viktor Stanicyn, Nikolaj Simonov, Alexandr Antonov, Vasilij Merkurjev, Michail Astangov, Alexej Dikij, Vladimir Gajdarov, Boris Livanov, Nikolaj Plotnikov, V.Svoboda, Nikolaj Komissarov, M.Garkavij, N.Kolenikov

Realisticky pojatý sovětský velkofilm popisuje ve dvou dílech osudové boje, které určily vývoj 2. světové války. Zatímco úvodní část zachycuje zoufalou obranu strategicky významného města na Volze, druhý film se soustředí na rozhodující ofenzivu Rudé armády proti Hitlerovským vojskům. Generálové Vatutin, Rokossovskij a Jeremenko i celý sovětský lid do posledních sil nepolevili a dovedli nakonec protivníka ke kapitulaci. Stalingradská bitva měla ohromný politický i strategický význam a byla začátkem přelomu ve válečných událostech.

Údaje o DVD:

Zvuk: ruský DD 2.0, český DD 2.0

Titulky: česky
Obraz: černobílý 4:3
Bonusy: fotogalerie

E-shop Řitka video, s.r.o.