Forum Home Entertainment Czech – Znamení

Zatímco ženy mají utrum, Forum Home Entertainment Czech dle edičního předpokládání pokračuje už jen v Kolekci pro muže. V pondělí 29. března 2010 by to měla být Znamení za 99,- Kč. Nepotřebujete Šestý smysl. Nemusíte být Vyvolení! Stačí, když vám dají Znamení!

Všechno, co si farmář Graham Hess doposud myslel o tomto světě, se změní v okamžiku, kdy objeví na svém poli zvláštní poselství – složitý obrazec z kruhů a čar, vyrytý do kukuřičného lánu. Skutečnosti, které odhalí během vyšetřování tohoto tajemství, navždy změní životy jeho bratra a dětí. Scénárista a režisér M. Night Shyalaman přichází s unikátním příběhem, který se dotýká fenoménu záhadných obrazců v polích a ukazuje, jaký vliv má tento zvláštní jev na jednoho muže a jeho rodinu.

 

Na půdorysu jednoduchého příběhu farmáře Grahama Hesse a jeho rodiny, v jejichž kukuřičném poli se objeví podivné kruhy, rozehrává režisér působivé drama protkané osobním bojem člověka, který hledá ztracenou víru. Kruhy v obilí jsou jen novým impulzem k vyrovnání se s nedávnými tragickými událostmi, které visí jako temný a tíživý mrak i nad jeho dvěma dětmi a mladším bratrem. Vyhrocená situace, ke které dochází, když se ukáže skutečná funkce kruhů a jejich souvislost s mimozemšťany, pak dává Grahamovi uprostřed zabarikádovaného domu jen dvě možnosti. Buď se spolehne na své síly, nebo nalezne svoji ztracenou víru – a s ní i odvahu.

 

Další z vysoce hodnocených filmů režiséra, dle diváků skvělý film na hranici thrilleru a sci-fi hororu, který atmosféra buduje spíš pouhým naznačením než přímým setkáním. Řada komentářů o režisérovi mluví jako o nástupci Alfreda Hitchcoka s tím, že je obcházel mráz a zastavoval se jim dech. Někomu vadí příliš okaté režisérovo katolictví (nic není náhoda, Bůh má s námi svůj plán).

 

A já se musím přiznat, že jdu v tomto případě proti proudu, protože mě tohle natahované nic se staniolem na hlavě a useknutým prstem silně nezaujalo.

 

Žánr: Thriller / Drama / Sci-fi / Mysteriozní

Země původu: USA

Rok vzniku: 2002

Délka: 103 minut

Původní název: Signs

Světová premiéra: 29. července 2002 – USA

Kinopremiéra v ČR: 5. září 2002

Režie: M. Night Shyamalan

Scénář: M. Night Shyamalan

Produkce: Kathleen Kennedy, Frank Marshall, Sam Mercer, M. Night Shyamalan

Hudba: James Newton Howard

Kamera: Tak Fujimoto

Střih: Barbara Tulliver

Kostýmy: Ann Roth

Společnost: Touchstone Pictures / Blinding Edge Pictures / The Kennedy-Marshall Company

Natáčeno: Bensalem Township, Pennsylvania, USA / Bucks County, Pennsylvania, USA / Delaware Valley College – 700 E. Butler Avenue, Doylestown, Pennsylvania, USA / Velká Británie / Fremont, New York, USA / Morrisville, Pennsylvania, USA / Newtown, Pennsylvania, USA / Oxford, Pennsylvania, USA

Hrají: Mel Gibson (Graham Hess), Joaquin Phoenix (Merrill Hess), Rory Culkin (Morgan Hess), Abigail Breslin (Bo Hessová), Cherry Jones (Paski), M. Night Shyamalan (Ray Reddy), Patricia Kalember (Colleen Hessová), Ted Sutton (SFC Cunningham), Merritt Wever (lékárnice Tracey Abernathy), Lanny Flaherty (pan Nathan), Marion McCorry (paní Nathanová), Michael Showalter (Lionel Prichard), Kevin Pires (brazilský chlapec), Clifford David (profesor kolumbijské univerzity), Rhonda Overby (Sarah Hughesová), Greg Wood (TV hlasatel), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, turecky

Titulky: anglicky, česky, slovensky, maďarsky, chorvatsky, slovinsky, bulharsky, turecky, hebrejsky 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: Jak se natáčela Znamení (Pátrání po znameních – 6:15, Příprava Znamení – 8:05, Jak se natáčela Znamení: Komentář M. N. Shyamalana – 22:38, Filmové triky – 8:35, Hudba a znamení – 8:30, Uzavřený kruh – 4:51, anglicky s českými, slovenskými, maďarskými, chorvatskými, slovinskými, bulharskými, tureckými nebo hebrejskými titulky); Vystřižené scény (Graham a Merril – 1:07, Retrospektiva: Scéna 1 – 0:24, Retrospektiva: Scéna 2 – 0:38, Mrtvý pták – 0:23, Mimozemšťan v podkroví a třetí příběh – 5:09, anglicky s českými, slovenskými, maďarskými, chorvatskými, slovinskými, bulharskými, tureckými nebo hebrejskými titulky); Storyboardy: Pohledy z různých úhlů; První film režiséra Nighta o mimozemšťanech (2:19, anglicky s českými, slovenskými, maďarskými, chorvatskými, slovinskými, bulharskými, tureckými nebo hebrejskými titulky)