PB Publishing – Muž se zlatou zbraní

PB Publishing v pondělí 29. března 2010 pokračuje v ponoru do historie neohroženého agenta 007 a za 77,- Kč bude ke koupi Muž se zlatou zbraní. V chronologickém pořadí devátá bondovka měla za předlohu třináctý román Iana Fleminga a objevuje se v ní bondgirl, která si zahrála dokonce ve třech filmech.

Francisco Scaramanga, známý jako „muž se zlatou zbraní", své oběti střílí kulkami ze zlata. James Bond obdrží zprávu, kterou snad poslal sám Scaramanga a která 007 označuje za jeho další cíl.

 

 

 

M se proto rozhodne uvolnit Bonda ze služby, dokud nebezpečí nepomine. 007 se přesto rozhodne Scaramangu, jehož poslední obětí se stal agent 002, vypátrat.

 

Bond se vypraví do Bejrútu, kde získá zlatý náboj ze Scaramangovy speciální pistole odlité také ze zlata. Rozbor prokáže původ z nelegální soukromé dílny v Macau.

 

 

 

Bond sleduje Scaramangovu milenku Andreu, která přišla převzít další zásilku zlatých nábojů, a stane se svědkem vraždy známého fyzika Gibsona, vynálezce Solexu, solární buňky umožňující maximálního využití sluneční energie.

 

Majitelem Solexu by měl být průmyslový magnát Hai Fat, který dal také Gibsona zabít, ale sám je zabit Scaramangou, který chce Solex využít ve svém sídle, kde má bizardní labyrint ovládaný trpaslíkem, z něhož žádný agent ještě neodešel živý.

 

Podaří se mu překazit Bondovy plány, uniknout a ještě unést jeho spolupracovnici, agentku Mary Goodnightovou. Bond ho pronásleduje do jeho sídla, malého ostrůvku v Čínském moři, tady ho však čeká závěrečný souboj v zabijákově rafinovaném labyrintu.

 

Jamesem Bondem je v této části série podruhé Roger Moore a jeho protivníka Scaramangu představuje Christopher Lee, jinak známý jako Dracula, anebo o mnoho let později Saruman ze Společenství prstenu.

 

Divácky vřele přijatý charizmatický záporák a jeho neuvěřitelné sídlo…

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1974

Délka: 125 minut

Původní název: The Man with the Golden Gun

Světová premiéra: 19. prosince 1974 – Velká Británie, Londýn / USA, New York / Dánsko / Nizozemí / SRN

Režie: Guy Hamilton

Námět: Ian Fleming

Scénář: Richard Maibaum, Tom Mankiewicz

Produkce: Albert R. Broccoli, Charles Orme, Harry Saltzman

Hudba: John Barry

Kamera: Ted Moore, Oswald Morris

Střih: Raymond Poulton, John Shirley

Společnost: Danjaq / Eon Productions

Natáčeno: Thajsko / Hong Kong, Čína / Pacifik / Velká Británie /  

Hrají: Roger Moore (James Bond), Christopher Lee (Francisco Scaramanga), Britt Ekland (Mary Goodnightová), Maud Adams (Andrea Andersová), Hervé Villechaize (Nick Nack), Clifton James (šerif J. W. Pepper), Richard Loo (Hai Fat), Soon-Tek Oh (poručík Hip), Marc Lawrence (Rodney), Bernard Lee (M), Lois Maxwell (slečna Moneypenny), Marne Maitland (Lazar), Desmond Llewelyn (Q), James Cossins (Colthorpe), Yao Lin Chen aka Chan Yiu Lam (Chula), Carmen du Sautoy (Saida), Gerald James (Frazier), Michael Osborne (námořní důstojník), Michael Fleming (komunikační důstojník), Sonny Caldinez (Kra), Leslie Crawford (kovboj), Gordon Everett (Gibson), Michael Goodliffe (vedoucí), Ray Marioni (Al Capone), Terence Plummer (vrah v Bejrútu), George Silver (tlustý vrah v Bejrútu), Rocky Taylor (vrah v Bejrútu), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

Obraz: barevný 16:9 (2,35:1)

Bonus: ?