National Geographic 2006/06 – Malý Buddha

V cestovatelském časopise National Geograhic vycházejí občas také přílohy na DVD. To je případ i letošního červnového vydání, kdy je k časopisu přiložen film Malý Buddha.
  

Epický příběh o porozumění, toleranci a přátelství. Bernardo Bertolucci natočil jedinečný velkolepý filmový epos o střetnutí dvou různých světů – tibetského budhizmu a moderní americké kultury. Mladý inženýr Dean, jeho žena Lisa a jejich syn Jesse žijí v Seattlu. Ale jen do dne, kdy do jejich domu přijde láma Norbu a jeho společník Champa z budhistiského království Bhután. Překvapení manželé se od nich dozvědí, že jejich malý Jesse by měl být převtělením jednoho z jejich nejváženějších lámů. Konradovi přijmou pozvání odcestovat na několik týdnů do Himalájí. Putování do Bhutánu a Káthamándú neznamená jenom přechod z moderní americké kultury do kultury východních národů, ale zároveň je i cestou o dva tisíce let zpátky v čase. Je to svět prince Siddharthy, který opustil velkolepý palác a celé bohatství, aby mohl pocítit bolest a utrpení, chápat pomíjivost života a dosáhnout osvobození mysli. Pozoruhodné schopnosti, čistota a nevinnost tohoto mladého prince vedly nakonec k jeho prohlášení za Budhu.
 

Žánr: Dobrodružný, Drama
Země původu: Velká Británie, Francie
Režie: Bernardo Bertolucci
Hrají: Keanu Reeves, Ruocheng Ying, Alex Wiesendanger, Chris Isaak, Bridget Fonda, Jo Champa, Bhisham Sahni, Raju Lal, Greishma Makar Singh, Sogyal Rinpoche, Ven. Khyongla Rato Rinpoche
Rok vydání: 1993
Délka: 115 min.
Obraz: 16:9
Zvuk DD 5.1: česky