Magic Box – Dallas 1. série (3 DVD)

Tak je konečně jasno, PNS zveřejnila náhled obalu dalšího chystaného titulu. V pátek 18. dubna 2014 se v trafikách z katalogu společnosti Magic Box objeví komplet Dallas – kompletní první sezóna (3 DVD) za zvýhodněnou cenu 299,- Kč. Ovšem pozor, jde o pokračování původního seriálu, nastupuje nová generace.

Jsou zpět. A není to pouhý sen.

Krev je víc než voda. A mocnější než krev je ropa.

Osobité televizní drama pokračuje další generací! Když se syn J. R. a Sue Ellen John Ross (Josh Henderson) pustí do boje s Bobbyho adoptovaným synem Christopherem (Jesse Metcalfe), je jasné, že v Texasu je ropa pořád mocnější než krev. Obě rodiny se snaží získat kontrolu nad rodinným rančem Southfork. John Ross rafinovaně manipulovaný vlastním otcem je odhodlaný na něm zahájit těžbu. Naproti tomu Christopher s Bobbym za zády hledá alternativní zdroje energie a chystá se Southfork prodat. Bezohledná válka, ve které se kradou peníze, loajalita, přítelkyně i manželky, se ptá na jediné: Na čí jste straně?

DISK 1

1. VÝMĚNA STRÁŽE

Napsala Cynthia Cidre

Režie Michael M. Robin

Původní premiéra: 13. 6. 2012

John Ross přesvědčí J. R., aby mu pomohl vymámit z Bobbyho a Christophera Southfork, kteří z něj chtějí udělat chráněné území.

2. OCHRAŇ SI SVÉ INVESTICE

Napsala Cynthia Cidre

Režie Michael M. Robin

Původní premiéra: 13. 6. 2012

Christopher a jeho bývalá láska Elena pochovají dávné city, aby spolu mohli pracovat, zatímco Christopherova žena Rebecca se snaží pohřbít svá tajemství.

3. ČÍ BUDE SOUTHFORK

Napsal Bruce Rasmussen

Režie Michael M. Robin

Původní premiéra: 20. 6. 2012

J. R. se chystá přestěhovat zpět na Southfork, aby měl o všem přehled. Jeho odvěký rival Cliff Barnes (Ken Kerchval) ale přichází s docela jiným plánem.

4. LOUČENÍ SE SOUTHFORKEM

Napsal Taylor Hamra

Režie Marc Roskin

Původní premiéra: 27. 6. 2012

John Ross sáhne po vydírání, aby dosáhl svého a Christopher se přizná, že miluje manželku Rebeccu i svoji bývalou lásku Elenu.

DISK 2

5. NÁSLEDKY PRAVDY

Napsal Robert Rowner

Režie Randy Zisk

Původní premiéra: 4. 7. 2012

Po prohře s J. R. a Johnem Rossem Christopherovi dojde, že se role kladného hrdiny nevyplácí. Srovnat skóre se mu podaří, jedině když nebude hrát fér.

6. NEPŘÍTEL MÉHO NEPŘÍTELE

Napsala Gail Gilchriest

Režie Jesse Bochco

Původní premiéra: 11. 7. 2012

Neshody mezi Bobbym a jeho ženou Ann dosáhnou kritického bodu. John Ross se mezitím vyhne špinavé práci od J. R. tím, že se nastěhuje na Southfork.

7. VEDLEJŠÍ ŠKODY

Napsal Aaron Allen

Režie Steve Robin

Původní premiéra: 18. 7. 2012

John Ross chce mít za každou cenu navrch. Obrátí se proto na sestřenici Lucy a přijde s plánem poštvat jednotlivé členy rodiny proti sobě navzájem.

DISK 3

8. ŽÁDNÝ DOBRÝ SKUTEK

Napsala Julia Cohen

Režie Michael Katleman

Původní premiéra: 25. 7. 2012

Christopherovu podnikání v alternativních palivech se dostane podpory z nečekané strany a Ewingovi spojí své síly, aby ochránili Southfork před lidmi zvenčí.

9. RODINNÝ PODNIK

Napsal Bruce Rasmussen

Režie Michael M. Robin

Původní premiéra:1. 8. 2012

Když si má John Ross vybrat mezi ropou a krví, přehodnotí svůj názor na význam rodiny. Vážné zdravotní problémy přimějí Ewingovy odložit neshody.

10. ODHALENÍ

Námět Cynthia Cider a Robert Rovner

Pro televizi upravil Robert Rovner

Režie Steve Robin

Původní premiéra: 8. 8. 2012

V závěru první sezóny najdou všichni Ewingové společnou řeč, ale mír trvá jen do doby, než začnou vycházet najevo dlouho utajovaná tajemství.

BONUSOVÉ MATERIÁLY

Natáčení začíná

Vydejte se první den natáčení do zákulisí se dvěma J. R. – Joshem Hendersonem a Larrym Hagmanem.

Kostýmy pro Dallas

Kostýmní výtvarnice Rachel Sage Kunin představuje novou seriálovou garderobu

Kdo střelil J. R.?

Larry Hagman spolu s dalšími herci vzpomíná na nejpozoruhodnější zápletku původního Dallasu.

Ewingové a jejich dub zamilovaných

Patrick Duffy a Brenda Strong nás zavedou do zákulisí a vysvětlí nám, jak je to v novém Dallasu s dubem zamilovaných.

PLUS 2 ZBRUSU NOVÉ DOKUMENTY

Dědictví Southforku: Jak se točil Dallas – Sezóna 1

Herci a tvůrci hovoří o cestě Dallasu na televizní obrazovky

Voda a ropa: Rodinná tradice

Drama pokračuje, k původním hercům se přidávají noví a vysvětlují, v čem spočívá nestárnoucí kouzlo Ewingových.

Na rozdíl od pozitivního zahraničního přijetí na csfd.cz jen 52 procent: Nostalgie a intriky, to je vše.

Zadní strana

Žánr: Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 2012- 2014

Délka: 423 minut

Původní název: Dallas – Season 1)

Produkce: Cynthia Cidre, Bryan J. Raber, Michael M. Robin, Ken Topolsky, Taylor Hamra, Bruce Rasmussen, Robert L. Rovner, Gail Gilchriest, John Whelpley, Jordan D. Katnik

Hudba: Rob Cairns

Kamera: Rodney Charters, Rob Sweeney, Brown Cooper

Střih: Mark Strand, Adam Bluming, Anisha Tomlinson, Leah Breuer

Kostýmy: Rachel Sage Kunin

Společnost: Cyntax Productions / Warner Horizon Television

Natáčeno: Southfork Ranch, Parker, Texas, USA /Dallas, Texas, USA / Plano, Texas, USA

Hrají: Josh Henderson (John Ross Ewing), Jordana Brewster (Elena Ramosová), Julie Gonzalo (Pamela Rebecca Barnesová / Sutterová), Brenda Strong (Ann Ewingová), Linda Gray (Sue Ellen Ewingová), Jesse Metcalfe (Christopher Ewing), Patrick Duffy (Bobby Ewing), Mitch Pileggi (Harris Ryland), A. C. Hensley (Ewing Energies), Emma Bell (Emma Brownová), Kevin Page (Bum), Larry Hagman (J. R. Ewing), Juan Pablo Di Pace (Nicolás Treviño), Kuno Becker (Drew Ramos), Marlene Forte (Carmen Ramosová), Ken Kercheval (Cliff Barnes), Akai Draco (šerif Derrick), Judith Light (Judith Rylandová), Glenn Morshower (Lou), Antonio Jaralillon (Luis), Callard Harris (Tommy Sutter), Donny Boaz (Bo McCabe), Faran Tahir (‚Smiling‘ Frank), Alex Fernández (Roy Vickers), Leonor Varela (Marta Del Solová), Amber Bartlett (Jill), Carlos Bernard (Vicente Cano), AnnaLynne McCord (Heather), Gino Anthony Pesi (George Tatangelo), Charlene Tilton (Lucy Ewingová), a další

V českém znění: Michal Holán – Josh Henderson (John Ross Ewing), Martin Písařík – Jesse Metcalfe (Christopher Ewing), Jitka Ježková – Jordana Brewster (Elena Ramos), Dana Černá – Julie Gonzalo (Rebecca Sutter), Dagmar Čárová – Brenda Strong (Ann Ewing), Jiří Dvořák – Patrick Duffy (Bobby Ewing), Eva Gorčicová – Linda Gray (Sue Ellen Ewing), Vladimír Brabec – Larry Hagman (J.R. Ewing), Jan Maxián – Callard Harris (Tommy Sutter), Vanda Konečná – Leonor Varela (Marta Del Sol), Pavel Šrom – Kevin Page (Bum), Olga Želenská – Marlene Forte (Carmen Ramos) + Constance Jones (policistka), Marek Libert – Carlos Bernard (Vicente Cano), Stanislav Lehký – Glenn Morshower (Lou), Václav Knop – Mitch Pileggi (Harris Ryland), Zdeněk Podhůrský – Faran Tahir (Frank), Zdeněk Junák – Ken Kercheval (Cliff Barnes), Petra Jungmanová – Charlene Tilton (Lucy Ewingová), Igor Bareš – Steve Kanaly (Ray Krebbs), Petra Hobzová, Zbyšek Horák (titulky), Otto Rošetzký, Petr Pospíchal (názvy dílů)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky, 2.0 maďarsky, 2.0 poslky VO

Titulky: česky, anglicky pro neslyšící, maďarsky, polsky, portugalsky, turecky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: DOKUMENTY –

Dědictví Southforku: Jak se točil Dallas – Sezóna 1

Voda a ropa: Rodinná tradice

Natáčení začíná

Kostýmy pro Dallas

Kdo střelil J. R.?

Ewingové a jejich dub zamilovaných

VYSTŘIŽENÉ SCÉNY

ÚVODNÍ KOMENTÁŘ