Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 5

Pokud se nestane nic mimořádného nebo nepředpokládaného, měl by zítra vyjít další, již pátý disk s neuvěřitelnými příběhy neohroženého agenta Kapitána Klosse. Cena 35,– Kč.

Toto DVD jako obvykle obsahuje dva díly:

Geniální plán plukovníka Krafta

Spojka konspirační sítě Johana je na své cestě vlakem se zašifrovanou tajnou zprávou poznána průvodčím, na kterého před půl rokem při jiné akci mířila pistolí. Johana si uvědomí, že ji průvodčí asi poznal, a šifrovanou zprávu předá neznámému mladíkovi, který se s ní před tím bavil. Pošeptá mu, aby zprávu předal ve Slizké ulici číslo 11. Průvodčí ve stanici skutečně vyrozumí gestapo a Johana je zatčena.

Kdo je onen neznámý mladík? Byl to dobrý nápad dát zprávu právě jemu? Jeho tvář vidíme ve škole agentů rozvědky plukovníka Krafta. Co to má znamenat? Předala Johana zprávu členu Krafotvy školy a tedy přímo nepříteli?

Shodou okolností je Kloss přidělen k plukovníku Kroftovi. Není mu však sdělen žádný konkrétní úkol. Kloss se snaží díky svým známostem zjistit, co se stalo

Johana je vyslýchána na gestapu. Snaží se mlžit, ale gestapo poznalo její falešné dokumenty a situace je beznadějná. Johana si v cele raději podřeže žíly, než aby při mučení vyzradila informace o svých spolubojovnících.

Otázkou zůstává, kdo je tím tajemným, kterému Johana předala zprávu. Více se dozvíte v devátém díle.

Ve jménu Polské republiky

Část konspirační sítě byla vyzrazena. Štetke chystá provokační akci. Chce pozvat agenta J23 na setkání, kde mu údajně budou sděleny tajné informace od centrály. Kloss se rozhodne tam jít. Agent má mít jako poznávací znamení bílý karafiát.

Kloss si ho nevezme a tak je zatčen starší muž, který nemá o ničem ani tušení. Ale Kloss si tím, potvrdí, že jejich šifra je vyzrazena. Štetke chystá velkou akci zaměřenou na inkasisty plynáren. Jedním z těchto inkasistů je člen konspirační skupiny. Podaří se mu uniknout? Bude Štetkeho akce úspěšná? To se dovzíte v desátém díle.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2