Filmag válka film 6. – Pád Berlína – 1. díl

Již zítra, v úterý 12. 2. 2008, nás čeká další DVD z edice válečných filmů Filmag. Po prakticky šesti DVD věnovaných Stalingradu (Blokáda a Stalingradská bitva) přichází na řadu film z období, kdy se poměr sil obrátil a z okupující mocnosti se stala armáda směřující k neodvratitelné porážce. Pád Berlína za 35,- Kč.

Dvoudílný epický velkofilm je nejprestižnějším projektem pozdně stalinské kinematografie. Reprezentuje velké komunistické ideje, které ve filmu zosobňuje sám neohrožený Stalin. Zajímavostí také je, že role nacistického vůdce Hermanna Göringa se originálním způsobem zhostil Jan Werich. Poslední dny druhé světové války vrcholí a Rudá armáda míří na svou poslední vojenskou štaci – dobýt Berlín. Na pozadí těchto dramatických událostí se odehrává příběh hrdinného slévače Alexeje a učitelky Nataši. On táhne se Sověty na Berlín, ona je drasticky odvlečena do koncentračního tábora. Společně se setkávají až v osvobozených ulicích německé metropole ve chvíli, kdy se jedna z nejsmutnějších kapitol lidských dějin konečně uzavřela.


Originální název:
Padeniye Berlina
Režie: Mikheil Chiaureli
Scénář: Mikheil Chiaureli, Pyotr Pavlenko
Hudba: Dmitri Shostakovich

Hrají: Micheil Gelovani, Boris Andrejev, Jan Werich, Andrej Abrikosov, Viktor Stanicyn, Nikolaj Bogoljubov, Sofija Giacintova, Marina Kovaleva.

Údaje o DVD:

Zvuk: český DD 2.0, ruský DD 2.0
Stopáž: 70 minut
Titulky: česky
Obraz: barevný 4:3

Bonus: fotogalerie, z naší nabídky
SSSR 1949