DVD edice – Gladiátoři

Dalším oznámeným filmem s „netradičním" námětem v DVD edici bez konkrétního data vydání (budeme upřesňovat, až se DVD objeví na pultech) má být DVD Gladiátoři za 49,- Kč. Gladiátorská hra bez pravidel. Už jsi někdy uchopil meč? Přijmi výzvu! Přichází pravá italská fantasy… Na pultech od pondělí 19. dubna 2010.

Anglie, rok 1066. V předvečer největší bitvy středověku, William, vévoda Normandie, přijímá nabídku tajemného poutníka Vidra. Ten ho zve do hry Claang, která se podobá šachům.

 

Na odlehlém místě proti sobě stojí dva bojovníci – Sahr a Tyr. Každý má svou armádu. Nejsou ale ve válce, jsou jen účastníky brutální hry v rozsáhlé aréně. Každý z nich se snaží zajistit si vítězství nejen zbraněmi, ale také použitím magické síly.

 

Hra, v níž se bojuje o osud celého našeho světa.

Napínavý historický velkofilm, který získal ocenění za vynikající kvalitu zpracování.

 

Nevím, kde se to mělo jakého ocenění dočkat, ale patří to k těm titulům, které ještě nikde nenasbíraly dostatek hlasujících, aby vůbec měly hodnotitelné skóre… Jen představitelka princezny Elanor v jakémsi rozhovoru plká o tom, že režisér je úžasná osobnost s citem pro film a umění a tenhle kousek se vyrovná Gladiátorovi nebo 300.

 

Žánr: Dobrodružný / Akční / Fantasy

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2009

Délka: 100 minut

Původní název: Claang the Game

Režie: Stefano Milla

Scénář: Maurizio Bazzano, Stefano Milla

Produkce: Stefano Milla

Kamera: Gigi Zacco

Hudba: Giovanni Lodigiani

Střih: Stefano Milla

Společnost: Claang Art / Abxentium / Film Commission Torino Piemonte

Natáčeno: Velká Británie / Itálie / Švédsko

Hrají: Francesco Chinchella (Tyr), Suzi Lorraine (Elanor), Maurizio Corigliano (vévoda William), Paolo Tonti (Sahr), Paolo Pizzo (Biran), Mirko Rilossi (Bangor), Maurizio Bazzano (Vidr), Lorenzo Tonetto (Vrock), Yukai Ebisuno (Shin), Giulia Mazzacurati (Lanlir), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, 5.1 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný