Blesk pro ženy – Osudová láska Jany Eyrové 2

Blesk pro ženy pokračuje v úterý 6. dubna 2010  po Velikonocích za 49,- Kč dalším dílem televizní minisérie Osudová láska Jany Eyrové 2.

Osiřelá a podle ostatních nepříliš hezká Jane Eyrová byla vychována svojí suchopárnou tetičkou a poté odsunuta do školy pro sirotky. Protože je ale silná a má své sny, pilně studuje a tak se jako guvernantka dostane do domu Edwarda Fairfaxe Rochestera. Mladá dívka je charismatickým Edwardem okouzlena, jenomže brzy nemůže ignorovat i jiné podivné věci, které se v domě dějí. Dokáže Jana překonat osud dítěte z chudé rodiny a vybojovat si svou lásku?

Temná minulost se probouzí.

 

Po té, co Jane v poslední chvíli Rochestera zachrání, si klade otázku, kdo zapálil oheň a od koho pocházejí ty divné zvuky ze Severní věže. Těžko dostane odpověď od Rochestera, který bez upozornění odjíždí hned druhý den ráno.

 

Když se vrátí, přijíždí s ním i jeho známí – mimo jiné i krásná Blanche Ingramová a její matka. Přijedou i další, ne zcela vítaní hosté. Jeden z nich – Mason – je jednou v noci vážně zraněn. Incidentu opět předcházely podivné zvuky ze severní věže. Než najdou doktora, je Jane poslána za Masonem do severní věže, aby o něj pečovala. Při jeho hledání je Jane překvapena hlasitými zvuky z druhé strany dveří.

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2006

Délka: celkem cca 240 minut

Původní název: Jane Eyre

Světová premiéra: 24. září 2006 – Velká Británie 2

Režie: Susanna White

Námět: Charlotte Brontë

Scénář: Sandy Welch

Produkce: Helga Dowie, Rebecca Eaton, Phillippa Giles, Diederick Santer

Hudba: Robert Lane

Kamera: Mike Eley

Střih: Jason Krasucki

Kostýmy: John Bright, Andrea Galer

Společnost: British Broadcasting Corporation / WGBH

Natáčeno: Velká Británie

Hrají: Ruth Wilson (Jane Eyrová), Toby Stephens (Edward Fairfax Rochester), Lorraine Ashbourne (paní Fairfaxová), Pam Ferris (Grace Pooleová), Ned Irish (George), Cosima Littlewood (Adele), Aidan McArdle (John Eshton), Tara Fitzgerald (paní Reedová), Elsa Mollien (Sophie), Rebekah Staton (Bessie), Arthur Cox (plukovník Dent),Tim Goodman (Sir George Lynn), Daniel Pirrie (Richard Mason), Francesca Annis (Lady Ingramová), Christina Cole (Blanche Ingramová), Claudia Coulter (Bertha), Bethany Gill (Elita Reedová), Georgie Henley (mladá Jane Eyrová), Sam Hoare (Lynn Brother), Cara Horgan (Eliza Reedová), Hester Odgers (Helen Burnsová), a další

 

Údaje o DVD:

 

Délka: cca 51 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: žádný