Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 6

Na nádraží Klosse osloví tajná spojka a sdělí mu, že má zprávy z Francie. Ve vězení Saint Jul sedí zástupce velitele skupiny Nord – Bohdan Polak. Kloss se má podílet na jeho osvobození. Vychází dnes ve čtvrtek 21. 2. 2008, cena 35,– Kč.

Na DVD č. č jsou dva další díly:

Díl číslo 11: Heslo
Díl číslo 12: Zrada

Okmažitě po příjezdu má Klosse oslovit kontakt na heslo: „V Paříži mají nejlepší kaštany na náměstí Pigal. Zuzana je má ráda jen na podzim. Posílá ti čerstvou várku.“ Ten kdo se Klossovi má přihlásit, zná datum jeho příjezdu a ví že je důstojník. Je to člen odbojové skupiny Hubert Ornel.

Poručík Kloss je již očekáván i členy Abwehru. Abwehr má úkol obranu valu proti diverzantům a Kloss má spoluopracovat. Kloss se při cestě z Polska zásobovacím vlakem nevyhnul bombardování a tím se zdržel. Namísto něho přijel do francouzského městečka jiný německý důstojník – vyšetřovatel von Vormann. Ornel si ho splete s Klossem a řekne mu heslo. Když ale zjistí, že se nejedná o Klosse, řekne mu, že na náměstí Pigal nemají nejlepší kaštany, ale bordel. Von Vormann nechápe, proč mu to Hubert říká. Získá ale podezření a Ornela sleduje. Ten se ho pokusí setřást, ale není si jistý zda se mu to podařilo.

Hubert Ornel se účastní akce, kdy převáží v nákladním autě zbraně pro zálohy. Auto zastaví německá hlídka a odhalí zbraně schované v konvích na mléko. Dojde k přestřelce a Ornel je zraněn. Při výslechu z něj Němci dostanou i druhou část hesla. Na to Ornel umírá.

Kloss o ničem neví. Po příjezdu je majorem obeznámen se svými úkoly. Má školit lidi, kteří mají v Anglii vytvářet zmatek. Odbojová skupina neví, co všechno Ornel vyzradil. Mají obavu o jeho bezpečnost. Von Vormann se rozhodne Klosse vydírat. Podaří se Klossovi zachránit před von Vormannovými úskoky? Dozvíte se na šestém DVD seriálu Kapitán Kloss.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2
• DVD z edice Filmag válka