Magic Box – Příběh kmotra

V úterý 15. července 2014 nabídne i společnost Magic Box za 149,- Kč novinku ze svého katalogu, ke koupi bude Příběh kmotra. Příběh velké lásky. Lásky k penězům.

Mezi vrcholnou politikou a organizovaným zločinem leží často jen tenká hranice. Někteří ji překročí.

Pokud Vám reformy za posledních dvacet let připadaly pomalé, pak vězte, že tu byla skupina lidí, která považovala tempo těchto let za překotné. Jediné, čeho tito lidé v začátku opravdu litovali, bylo, že nejvyšší nominální hodnota bankovek byla 500 korun a že tedy balíky, se kterými zacházeli, byly velmi neskladné. Peníze byly zkrátka úplně všude.

Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek“. Popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami posunul až na pozici šedé eminence české politiky. Ve filmu Příběh Kmotra se střetnou dva světy – víra v právo silnějšího a chytřejšího a víra ve spravedlnost. Touha po úspěchu reprezentovaném materiálním bohatstvím a touha sloužit dobru, právu a zásadám civilizované společnosti. Budeme sledovat strhující souboj představitele zákona a pořádku s člověkem, který řád přizpůsobuje svým vlastním potřebám.

pribeh_kmotra_01

pribeh_kmotra_02

pribeh_kmotra_03

pribeh_kmotra_04

Příběh budoucího mafiánského bosse Františka Vedrala začíná v 80. letech, kdy působil jako vekslák a postupně zbohatl na podvodech s nemovitostmi, bankovními machinacemi, kuponové privatizaci, lobbingu. Vypracoval se na pozici nekorunovaného vládce českého podsvětí a ovlivňoval zákulisí vysoké politiky. Z bank a firem vytuneloval 4 miliardy korun. Měl na svědomí smrt mnoha lidí.

Před našima očima ožije zarputilý souboj člověka, který si řád přizpůsoboval svým vlastním potřebám, se zásadovým představitelem zákona a pořádku. Policista Cajthaml byl Kmotrovi celý život na stopě. Neúnavně bojoval s korupcí soudů, rozvědky i policie. Nikdy neztratil víru ve vítězství spravedlnosti. Sledoval Kmotrovu láskyplnou péči o rodinu, jeho starost o její zajištění a jeho postupnou cestu k moci.

Posedlý svou pravdou, obětuje policista vlastní soukromý život, přičemž sleduje rodinnou idylu muže na druhé straně barikády. Vliv jeho protivníka vzrůstá natolik, že dokáže narušit i struktury na straně zákona a nakonec Cajthamla připraví o jeho postavení a práci. Ten přesto s buldočí vytrvalostí věří v řád a spravedlnost napříč politickými systémy, kterými během svého honu projde. Postava kapitána Cajthamla je holdem policistům, kteří neztratili víru v to, že spravedlnost má zvítězit. Ta nakonec i v našem příběhu zvítězí, neboť Příběh Kmotra je důkazem platnosti úsloví: „S čím kdo zachází, s tím také schází.“

Na csfd.cz 75 procent: Řemeslně výborné, trochu moc NOVA, herecky perfektní, scénáristicky slabší. Přesto v našem rybníčku dobré.

Zadní strana

Žánr: Drama / Krimi / Thriller

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2013

Délka: 96 minut

Kinopremiéra v ČR: 24. října 2013

Režie: Petr Nikolaev

Pomocná režie: Martin Stádník

Námět: Jaroslav Kmenta (román „Kmotr Mrázek“)

Scénář: Miroslav Oščatka, Petr Nikolaev

Produkce: David Rauch, Petr Nikolaev, Roman Kašparovský, Monika Effenbergerová

Hudba: Kristian Koll

Kamera: David Ployhar

Druhá kamera: Jiří Berka

Střih: Adam Dvořák

Zvuk: Martin Jílek, Jakub Čech

Kostýmy: Evženie Rážová

Masky: Jana Radilová

Architekt: Rudolf Kinský

Společnost: Také One Také s.r.o. / U.F.O. Pictures s.r.o.

Hrají: Ondřej Vetchý (František Vedral), Lukáš Vaculík (vyšetřovatel Čestmír Cajthaml), Jan Vondráček (Standa Tipl), Vica Kerekes (Zuzana), Kryštof Hádek (rotný Bohoušek), Jiří Dvořák (Josef Strnad), Zuzana Čapková (Blanka Vedralová), Andrej Hryc (Farkaš), Vladimír Brabec (JUDr. Tipl), Kristýna Frejová (prokurátorka Zoubková), Pavel Nečas (podpraporčík Ota), Ivan Gvera (nadstrážmistr Rudolf), Filip Kaňkovský (Zdeněk Zahrádka), Jiří Černý (Kečup), Ladislav Županič (pokladník Procházka), Jiří Ployhar (Moravec), Pavel Gajdoš (Voňavka), Roman Boháč (bodyguard Netvy), Oldřich Vlach (Vedral senior), Karel Wiencek (Filip – kameník), Patrik Vojtíšek (novinář Smetana), Daniel Šváb (premiér Čárka), Petr Jeništa (premiér), Adéla Němečková (aktivistka OF), Jiří Král (dozorce ve vězení), Martin Janouš (promotor), Martin Dusbaba (bankovní úředník), Ladislav Ondrej (druhý kravaťák), Martin Diro (první kravaťák), Josef Dorážka (chlápek v kleci), Zdeněk Maryška (plukovník Hrib), Debora Stolbová (manželka novináře Smetany), Jiří Vymětal, Jaroslav A. Haidler (úředník Židovské obce), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky

Titulky: česky pro sluchově postižené, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: Fotogalerie, Film o filmu, Trailer