Bontonfilm – Turbo

V neděli 10. srpna 2014 společnost Bontonfilm předkládá za 199,- Kč i něco pro mladší generaci, v nabídce je animák Turbo. On jezdí rychle. Oni zběsile.

Turbo je vysokorychlostní 3D animovaná komedie o šnekovi outsiderovi, který zázrakem získá nadpřirozenou schopnost být super rychlý. V tu chvíli se jeho sny rozjedou na plné obrátky. Až když se seznámí s partičkou chytrých a protřelých hlemýžďů, Turbo pochopí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých. Proto se rozhodne, že dá své srdce i ulitu všanc, aby pomohl svým kamarádům dosáhnout jejich velkého snu, než si sám splní ten svůj: zvítězit v závodu Indy 500. Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, a proto chce zvýšit svoji rychlost. Neustále trénuje, k měření pokroku používá metr. Svůj nový rekord 1 metr dlouhou „dráhu“ zvládne za 17 min. Turbo má před sebou jediný cíl – zúčastnit se největšího světového závodu – Indy 500.

turbo_01

turbo_02

turbo_03

turbo_04

Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout“ za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném“ rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech“, má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.

Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce“ s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta.

Na csfd.cz 62 procent: Jen mírně nadprůměrný poučný příběh, u kterého se člověk moc nezasměje.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

Země původu: USA

Rok vzniku: 2013

Původní název: Turbo

Délka: 92 minut

Světová premiéra: 17. července 2013 – Kanada / USA

Kinopremiéra v ČR: 17. října 2013

Režie: David Soren

Scénář: Darren Lemke, Robert D. Siegel, David Soren

Produkce: Susan Slagle Rogers, Lisa Stewart

Hudba: Henry Jackman

Kamera: Chris Stover

Střih: James Ryan

Společnost: DreamWorks Animation

Hlasy v původním znění: Ryan Reynolds (Turbo), Paul Giamatti (Chet), Michael Peña (Tito), Samuel L. Jackson (Whiplash), Luis Guzmán (Angelo), Bill Hader (Guy Gagné), Snoop Dogg (Smoove Move), Maya Rudolph (Burn), Ben Schwartz (Skidmark), Richard Jenkins (Bobby), Ken Jeong (Kim Ly), Michelle Rodriguez (Paz), Mario Andretti (zákazník u Dos Bros / pracovník závodiště), Mike „Michael Patrick“ Bell (White Shadow), Aidan Andrews (Bike Boy),Aaron Berger (Danny) , a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, portugalsky

Titulky: česky, slovensky, anglicky, portugalsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: Koutek šampiónů; Turbo a jeho tým: V celé své kráse; Staň se umělcem! a další…