Páteční Blesk s DVD – Sklapni a zastřel mě

V pátek 23. května 2008 vychází v DVD edici „Blesk kinohit“ krimikomedie Sklapni a zastřel mě. Cena 44,– Kč.

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat.

Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše.

Jednoduchý příběh anglického turisty, který v Praze přijde o svou manželku, rád by ji následoval na věčnost, ale sám se zabít nedokáže, byl natočen za pouhých 3,5 milionu korun. Nešťastný Colin (Andy Nyman) si pro vyřešení svého problému najme drsně vyhlížejícího Pavla Zemana (Karel Roden), ten se ale ukáže jako dobrák od kosti, který se nájemným vrahem stal jen na nátlak své marnivé manželky (Anna Geislerová). Nesourodá dvojice, vtipné hlášky stejně jako nemotorné pokusy zabít svého klienta jsou díky hereckým výkonům zárukou příjemné zábavy v režii Angličana Steena Agroa.

Originální název: Shut Up and Shoot Me
Země původu: Velká Británie, Česká republika
Rok vzniku: 2004
Žánr: Komedie

Režie: Steen Agro
Hrají: Karel Roden, Andy Nyman, Aňa Geislerová, Robert Polo, Denisa Knoblochová, Matěj Ruppert, Klara Low, Petr Vaněk, Saša Minaev, Tomáš Pavlacký, Petr Vaněk, Marian Roden

Údaje o DVD:
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Zvuk: česky, anglicky
Titulky: české
Bonusy: audiokomentáře (režisér a scenárista Steen Agro, producent David Rauch, herec Robert Polo, vystřižené scény, rozhovory (Karel Roden, Anna Geislerová, Andy Nyman) a upoutávka.
Délka: 90 minut