Páteční Aha! s DVD – Poldovi v patách

V pátek 23. května 2008 vychází v DVD edici deníku Aha! akční krimikomedie Poldovi v patách. Cena 41,– Kč.

Hollywoodský herec Nick Lang je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem, tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem, který se právě pokusil v divoké honičce dopadnout brutálního vraha zvaného Zabiják. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál, jenže protesty u policejního šéfa Brixe jsou zbytečné.

A tak zanedlouho vyráží do ulic drsný polda a po jeho boku zhýčkaný hollywoodský panák, který nemá o skutečném životě ani páru. Není divu, že zkazí vše do čeho se Moss pustí a ještě navíc ho nesnesitelně rozčiluje hercova urputná snaha napodobovat vše co udělá. Nejhorší je, že se ho přes veškerou snahu nedokáže zbavit, a dotěrný herec ho dostihne dokonce i v pizzerii, kam si polda vyrazil se svou přítelkyní Susan a její dcerkou. Když mu nadřízený vyčte, že se neustále pokouší vyhnout povinnosti doprovázet herce, vezme Moss Nicka do noční akce. Během ní herec zpanikaří a zastřelí muže, o kterém Moss prohlásí, že to byl nevinný člověk. Herec se zhroutí a detektiv slíbí, že vše vezme na sebe a doporučí mu aby okamžitě odjel z města. Ten se však na poslední chvíli rozhodne zůstat a po návratu na policejní stanici ho čeká nemilé překvapení.

Originální název: The Hard Way
Země původu: USA
Rok vzniku: 1991
Žánr: Krimi, Akční, Komedie, Thriller

Režie: John Badham
Hrají: Michael J. Fox, James Woods, Stephen Lang, Annabella Sciorra, John Capodice, Luis Guzmán, LL Cool J, Delroy Lindo, Mary Mara, Penny Marshall, Christina Ricci, Lewis Black, George Cheung, Frank Geraci, Sophie Maletsky, Rand Foerster, Anderson Matthews, Kathy Najimy, Bill Cobbs, Mos Def, Dwayne McClary, Sharrieff Pugh, Anthony Thomas, Howard ‚Stick‘ Baines, Shawn McLean, Curtis L. McClarin, Keenan Leung, Reno, Jack Gindi, John Costelloe, Leif Riddell, Johnny Sanchez, Joseph Tripi, Karen Lynn Gorney, Janet Sarno, Holly Kuespert, John Ring, Michael Jeffrey Woods, William Truesdale, Mark Woodcock, Ed Setrakian, David Sosna, Adore O’Hara, Michael Badalucco, Jordanna Freedman, Merrill Witten, Fracaswell Hyman, Mario Bosco, Bryant Gumbel, Jan Speck, George G. Colucci, Isabella Martinez Wall, Kariim Ratcliff, Charles Scorsese, Frank Stellato

Námět: Lem Dobbs , Michael Kozoll
Scénář: Daniel Pyne , Lem Dobbs
Hudba: Arthur B. Rubinstein
Kamera: Robert Primes , Donald McAlpine
Střih: Tony Lombardo , Frank Morriss
Produkce: D.J. Caruso, Rob Cohen

Údaje o DVD:
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Zvuk: česky, anglicky
Titulky: české
Délka: 111 minut

Příbuzné texty:
• DVD ze pátečního Aha!