Filmag válka dokument – Letecké bitvy 2. světové války 1. DVD – Luftwaffe

A opět nás čeká série několika DVD. Filmag ve čtvrtek 22. dubna 2010 za 45,- Kč v ediční řadě Válka dokument zahajuje další cyklus Letecké bitvy 2. světové války, 1. DVD nese podtitul Luftwaffe. Desetidílná dokumentární série na 5 DVD.

Nebe nad Evropou a Pacifikem se v průběhu 2. světové války změnilo v nejkrvavější arénu lidských dějin. Jedna bitva střídala druhou a málokterá dokumentární série dokázala souboje zachytit s takovým množstvím autentických záběrů jako právě Letecké bitvy 2. světové války.

 

Díky archivním sekvencím, které nebyly dosud nikdy použity, se můžeme podívat na největší vzdušné bitvy. Stanete se svědky bleskových válek při německé invazi do Polska a Francie nebo dramatického střetnutí Luftwaffe s RAF v Bitvě o Británii.

 

 

 

Nebudete ochuzeni ani o japonský útok na Pearl Harbor nebo odvážných bombardovacích akcí amerických letců nad Evropou. Vše uzavírá svržení atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, které nakonec vedlo k definitivnímu ukončení strašlivého válečného konfliktu.

 

Na disku se nachází 2 díly:

Kapitoly 1. části 

1. Povstání z popela

 

Kapitoly 2. části 

 

2. Velká letecká bitva

Žánr: Dokument

Délka: 53 + 59 minut

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: náhledy obalů dalších DVD