Amercom – Encyklopedie II. světové války 43 – Ardeny

V pondělí 19. dubna 2010 vyšel další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 43. Přílohové DVD nese název Ardeny a cena kompletu s časopisem je 99,90 Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Operace „Bagration" – Největší ofenziva druhé světové války. Kapitoly Historie jsou nazvány – Operace „Bagration" – směr Bělorusko, Další postup na západ, Lvovsko-sandoměřská operace v jižním Polsku, Bojové operace v Pobaltí v létě a na podzim 1944, Postup Rudé armády do Rumunska a na Balkán. Sekce Militarie nabízí Letadla 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi listopadu a prosince 1944.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Varšavské povstání, Okupace Belgie, Okupace Norska.

 

Ardeny

Závěr roku 1944 nepřinesl Hitlerovi a Třetí říši žádné dobré zprávy. Ve válce, kterou vůdce fanaticky rozpoutal před pěti lety, již Německo nemělo žádnou naději. Nepřítel se k jeho území blížil ze všech stran. Hitler se uzavřel do světa svých iluzí a opíral o ně svou strategii.

 

Jeho poslední hrou měla být ofenziva v malebných belgických Ardenách. Plán předpokládal překvapivý protiútok během Vánoc 1944, jenž měl ohrozit křehké spojenectví Britů, Američanů a Sovětů a způsobit jeho rozklížení. Německá armáda měla mezitím dobýt Antverpy, které byly hlavním spojeneckým přístavem na západě. Britové, Kanaďané a Američané vy tak byli nuceni evakuovat se do Anglie, nebo se dokonce vzdát…

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 46 minut

Původní název: World War II Revisited – The Ardennes 1944

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný