MF Dnes s DVD – Modrá planeta

MF Dnes připravila novou dokumentární řadu, která má základ v sérii vyprodukované BBC. Jmenuje se Modrá planeta a první z celkem čtyř DVD obsahuje díly 1. Modrá planeta a 2. Hlubina. Toto první DVD vyjde již v úterý 20. května 2008 a bude stát 39 Kč.

Seriály BBC jsou známé svou kvalitou a vysokou informační hodnotou. Vzpomeňme na dokumenty o lidském těle, které vyšly před časem. Takže myslím, že se můžeme těšit.

Unikátní projekt stanice BBC Modrá planeta posunul hranice lidského poznání o míle dopředu. Přesněji řečeno hlouběji. Zveme Vás na vzrušující výpravu do neprobádaných mořských hlubin. Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy i formy života. Prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. Čekají na Vás nejnovější poznatky o životě a zákonitostech světa, který svou barvou dal Zemi výstižný pseudonym – Modrá planeta.

Vědci spočítali, že 70 % naší planety je pokryto vodou. Není proto divu, že člověka odpradávna oceány a jejich tajemství přitahovaly. Ani dnes nevíme o našich oceánech vše, jedno však víme zcela jistě – pod hladinou je ukryt nesmírně bohatý a různorodý svět. Televizní štáb BBC natáčel tento seriál, jehož rozpočet byl přes 7 milionů liber, 5 let na 200 různých lokalitách po celém světě.

Za spolupráce širokého týmu vědců se podařilo natočit unikátní syntézu, která významně přispěla k objevování zákonitostí podmořského života. Diváku však není předkládán suchý vědecký dokument, ale především úchvatný výpravný cestopis plný barev, poetiky a také napětí a dobrodružství. Dech beroucí podívaná je umocněna působivou hudbou skladatele George Fentona, který má ve své sbírce ocenění 5 nominací na Oscara za filmovou hudbu. Seriálem provází známý průvodce světem rostlin a zvířat sir David Attenborough.

Celkem vyjdou 4 DVD, které budou obsahovat 8 dílů, takže když si celý seriál pustíte najednou, zabere cca 480 minut. Podle předběžných informací bude obsahovat jak český dabing, tak i původní zvuk v angličtině. Podrobnější technické info upřesníme v úterý 20. dubna 2008.

Země původu: Velká Británie,
Rok vzniku: 2001
Originální název: The Blue Planet
Režie: Alastair Fothergill
Hrají: David Attenborough