Alvin a Chipmunkové – Setkání s Frankensteinem

Blesk všechny zmátl oznámením, že v úterý 20. května 2008 vyjde pohádka Alvin a Chipmunkové. Za 44,- Kč ale bude k dostání nikoli aktuální hraný film, ale starší kreslená verze s podtitulem Setkání s Frankensteinem.

Alvin a jeho bráchové vystupují v tématickém parku nazvaném vznešeně Majestic Movie Studios. Po jednom z jejich vystoupení prozkoumávají největší atrakci zábavního parku – Frankensteinův hrad! Objeví tam Dr. Frankensteina i s jeho monstrem, které všem nahání hrůzu. Pro tyhle rošťáky je to ale láska na první „leknutí“! Monstrum se s nimi vydává na cestu zábavním parkem. Zanedlouho skončí všichni na toboganu. Ten ale není poslední atrakcí, kterou navštíví. Jejich setkání se promění v sérii bláznivých a divokých kousků, které zaručeně pobaví celou rodinu!

alvin_a_chipmunkove_setkani_blesk

Titul určený přímo k distribuci na videu, následovaný pokračováním Setkání s vlkodlakem. Popis v originále hovoří cosi o prohlídce slavných filmových studií, zakončené jízdou autobusem na hrad a reminiscencích na skupinu KISS.

alvin_a_chipmunkove_setkani_blesk_back

Ještě možná pár slov k tomu, kdo jsou to vlastně ti „chipmunkové“. No přece veverky, to ví každý. No jo, ale nejsou to jen tak obyčejné veverky. Chipmunk je tzv. deňka sibiřská (pozor, ne Zdeňka! a ve Zverimexech bývá občas k vidění pod názvem burunduk. Je to milé zvířátko, hbité jak čertík, a pokud si ho pořídíte domů, možná s ním zažijete víc zábavy jak s recenzovaným DVD. Vyjde vás ale určitě dráž, cena okolo 1800,–. A před zakoupením doporučuji pojistit zařízení domácnosti.

Žánr: Animovaný / Komedie / Rodinný / Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 1999

Délka: 75 minut

Původní název: Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein

Světová premiéra: 28. září 1999 – USA

Režie: Kathi Castillo

Scénář: John Loy

Produkce: Ross Bagdasarian Jr., Kathi Castillo, Selma Edelman, Janice Karman

Hudba: Mark Watters

Společnost: Bagdasarian Productions / Universal Cartoon Studios

Hlasy v původním znění: Ross Bagdasarian Jr. (Alvin, Simon, Dave Seville), Janice Karman (Theodore Seville), Michael Bell (Dr. Frankenstein), Jim Meskimen (pan Yesman), Frank Welker (monstrum), Dee Bradley Baker (průvodce, řidič autobusu), Mary Kay Bergman (matka), Susan Boyd, Kevin Michael Richardson (Bud Wiley), Dody Goodman (slečna Rebecca Miller)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný