IFA Music – Lampa

Vydavatele IFA Music a jeho ediční aktivity v řadě IFA Movie máme zatím spojeny s vydanými sériemi Úžasný svět zvířat a Cestování s Kim Alexis, což se mění ve středu 21. dubna 2010, kdy se na pultech objevuje obálka edice Horor s filmem Lampa za 49,- Kč.

Oficiální upoutávka zní:

Parta mladých přepadne, vykrade a zavraždí jednu starou dámu. Při loupeži najdou kufr a starou lampu. Netuší však, jaké zlo se v ní skrývá. Démon, ukrytý v lampě, najde cestu ven a mrtvých přibývá.

 

Lampa skončí nakonec vystavená v muzeu, ale i tady se démon uvolní a pronásleduje nevinné oběti po celé budově. Jeho další obětí má být Sandra, dcera ředitele muzea. Podaří se Sandře uniknout ze spárů temnoty?

 

Snad by se mělo jednat o film, na který domácí pamětníci rozporuplně vzpomínají jako na jeden z těch filmů, které mladá televizní stanice Nova vysílala v páteční řadě hororů. Pro někoho mile brutální a krvavé béčko, pro někoho amatérský film s řadou chyb (viditelné mikrofony, nepovedené triky), někdo chválí za originalitu a nápadité způsoby umírání, někdo považuje herce za bandu gumových neschopných atrap (jedna z hereček, které je 33, hraje teenagerku), údajně režisérův první a poslední film. Přepůlený trup, rozsekání větrákem, obživnutí jedovatých hadů a jejich souboj s nahou dívkou ve vaně…

 

Zahraniční komentáře konstatují, že vzhledem k roku vzniku to není tak špatné, i když jde o klasickou vyvražďovačku hloupých, nelogicky jednajících a zmatených teenagerů po zavírací době.

 

A já jsem zmaten z toho, že různé prameny dávají hlavní hrdince různá jména – Sandra nebo Alex, no vyberte si…

Obrazovka z DVD 

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Žánr: Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 1987

Délka: 84 minut (1:24:16)

Původní název: The Lamp / The Outing

Režie: Tom Daley

Scénář: Warren Chaney

Produkce: Warren Chaney, Fred T. Kuehnert, M. N. Sanousi, Deborah Winters

Hudba: Bruce Miller, Joel Rosenbaum

Kamera: Herbert Raditschnig

Střih: Claudio M. Cutry

Kostýmy: Rona Lamont

Společnost: H.I.T. Films / Skouras Pictures / TMS Pictures

Natáčeno: Texas Film Stage, Texas, USA

Hrají: Deborah Winters (Eve Ferrellová / mladá Arabka / stará Arabka), James Huston (Dr. Wallace), Andra St. Ivanyi (Alex Wallaceová), Scott Bankston (Ted Pinson), Red Mitchell (Mike Daley), André Chimène (Tony Greco), Damon Merrill (Babs), Barry Coffing (Ross), Tracye Walker (Gwen), Raan Lewis (Terry), Hank Amico (Harley), Brian Floores (Max), Michelle Watkins (Faylene), Danny D. Daniels (Dr. Theo Bressling), Roy Alan Wilson (strážce Bob), Coy Sevier (strážce Jeff), Christopher Wycliff (ředitel školy), Blue Deckert (detektiv Adams), Warren Chaney (detektiv Charles), Beverly Wilson-Wilson (Beverly), Ron Shotola (lodní kapitán), William Gilinsky (policista), Alan Stepp (pracovník osvětlovací firmy), Billy St. John (zaměstnanec ambulance), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: IFA movie, Duben 2010, Trailer