Blesk – Gamer

Z katalogu H.C.E. s logem Blesku v pátek 23. dubna 2010 další obálka s označením Premiéra – Kinohit a v ní tentokrát Gamer za 69,- Kč.

Blízká budoucnost přináší nové zdroje zábavy. Lidé z celé zeměkoule se sejdou na síti, budou přihlížet a hrát simulační hry, v nichž se v naprosté anonymitě projevují jejich nejskrytější touhy a fantazie.

Revoluční hra SPOLEČNOST účastníkům dovoluje kontrolovat a manipulovat se skutečnými lidskými tvory skrz nanobuněčnou technologii. Oslnivá, pulzující a návyková hra se světem šíří jako epidemie a stává se drogou číslo jedna pro milióny lidí.

To vše díky samotářskému géniovi Kenu Castlovi, vizionářskému zakladateli K-SOFT, nejvlivnějšího technologického konglomerátu na světě.

Pokud nás SPOLEČNOST nechá žít život skrz jiné, VRAZI nás nechají skrz jiné zemřít. Souboj na smrt, v němž bohatí hráči ovládají mozky odsouzených, začíná a miliardy lidí na celém světě si naladí tento krvelačný souboj, v němž se tvoří, prodávají a likvidují superhvězdy.

Kable, hráč číslo jedna, má před sebou poslední zápas, který rozhodne o jeho svobodě, rodině a budoucnosti…

Sotva nad 50 procent a diváci nejčastěji hovoří o zajímavé myšlence a promarněné šanci. Ryze americké, plné krve a lámání kostí, roztěkaná kamera, pro většinu prostě odzívané zklamání. Monotónní smršť videoklipových střihů bez gradace.

Zadní strana

Žánr: Akční / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 91 minut

Původní název: Gamer

Světová premiéra: 3. září 2009 – Řecko

Kinopremiéra v ČR: 17. září 2009

Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor

Scénář: Mark Neveldine, Brian Taylor

Produkce: Gary Lucchesi, James McQuaide, Mark Neveldine, Michael Paseornek, Eric Reid, Tom Rosenberg, David Rubin, Brian Taylor, Skip Williamson, Richard S. Wright

Hudba: Robb Williamson, Geoff Zanelli

Kamera: Ekkehart Pollack

Střih: Peter Amundson, Fernando Villena, Doobie White

Kostýmy: Alix Friedberg

Společnost: Lionsgate / Lakeshore Entertainment

Natáčeno: Albuquerque Studios – 5650 University Boulevard SE, Albuquerque, New Mexico, USA / Albuquerque, New Mexico, USA / Duke City BMX, Albuquerqe, New Mexico, USA

Hrají: Gerard Butler (Kable/John Tillman), Amber Valletta (Angie), Michael C. Hall (Ken Castle), Kyra Sedgwick (Gina Parker Smithová), Logan Lerman (Simon Silverton), Alison Lohman (Trace), Terry Crews (Hackman), Ramsey Moore (Gorge), Ludacris (Humanzův bratr), Aaron Yoo (Humanzův švihák), Jonathan Chase (vůdce), Dan Callahan (zadák), Brighid Fleming (Delia), Johnny Whitworth (Travis Scotch), Keith Jardine (vrah), Michael Weston (producent), Joseph D. Reitman (OP), John de Lancie (šéf), Milo Ventimiglia (Rick Rape), Zoe Bell (Sandra), John Leguizamo (Freek), Noel Gugliemi (stráž), Jarvis W. George (hnědý voják), Jai Stefan (hnědý voják), Richard Machowicz (modrý voják), Ken Smith (trestanec), Henry Hayashi (Čepel), Dylan Kenin (vlaková stráž), Keith David (agent Keith), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: revoluční RED kamera, upoutávka, TV spot